Hašku, jdi pryč. Dienstbiera místo tebe, zaznělo už z ČSSD

06.11.2013 8:01

Nálady v sociální demokracii před jednáním ÚVV přejí předsedovi Bohuslavu Sobotkovi. MF Dnes oslovila třetinu členů Ústředního výboru ČSSD a zjistila, že většina dotázaných si myslí, že by měl Michal Hašek z vedení strany odejít. Spolustraníkům vadí především to, že lhal o schůzce s prezidentem v Lánech.

Hašku, jdi pryč. Dienstbiera místo tebe, zaznělo už z ČSSD
Foto: Hans Štembera
Popisek: Místopředseda ČSSD Michal Hašek
reklama

V neděli bude v pražském hotelu Olšanka ÚVV ČSSD rozhodovat o osudu Michala Haška. Ústřední výbor má totiž mimořádnou pravomoc místopředsedu sám odvolat, ne ho k odchodu pouze vyzvat. MF Dnes oslovila třetinu delegátů ústředního výboru a jejich názor je prý jasný. "Budu hlasovat pro Haškovo odstoupení ze všech funkcí," řekl například Roman Hanák.

Z průzkumu deníku prý vyplynulo, že Hašek nepyká ani tak za zorganizování schůzky v Lánech, ale spíš za následné lhaní. Odchod ze stranických funkcí i ostatních účastníků schůzky s prezidentem už tak širokou podporu nemá. Mnohé z nich prý drží jejich kraje. Průzkum mezi členy ÚVV ukázal, že tady je sociální demokracie rozdělená na dvě rovné poloviny.

Kdo postoupí ve stranické hierarchii

Nabízí se otázka, kdo by nastoupil na případně uvolněná místa ve vedení ČSSD. I na to se MF Dnes ptala. "Své místo ve vedení by měl mít i Jiří Dienstbier," odpověděla mladoboleslavská zastupitelka Jiřina Hančarová, stejně jako Karel Janeček. Dva hlasy dostal i Jan Hamáček. Starosta Ludgeřovic Daniel Havlík zase mluvil o předsedovi senátorského klubu Petru Víchovi, který prý sice není moc viditelný, ale zato velmi loajální.

Bohuslav Sobotka má podle průzkumu jasnou podporu coby hlavní vyjednavač a kandidát na premiéra.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: dkr
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jen pro silné povahy! Arménský velvyslanec prozradil, co muslimští vojáci z Ázerbájdžánu provádí civilistům v Náhorním Karabachu

19:19 Jen pro silné povahy! Arménský velvyslanec prozradil, co muslimští vojáci z Ázerbájdžánu provádí civilistům v Náhorním Karabachu

Arméni v Náhorním Karabachu stále čelí vražedným útokům a násilnému vytlačování ze svého historickéh…