Havel a Kubera spokojeně pokuřují, chválí lídr ODS Vystrčila

01.09.2020 7:17

Jakub Unucka, kandidát ODS a TOP 09 na hejtmana Moravskoslezského kraje, má za to, že první český prezident Václav Havel a někdejší předseda Senátu Jaroslav Kubera musí mít radost z toho, jak dnešní předseda horní komory Parlamentu Miloš Vystrčil vystupuje na Tchaj-wanu.

Havel a Kubera spokojeně pokuřují, chválí lídr ODS Vystrčila
Foto: archiv
Popisek: Lídr ODS v Moravskoslezském kraji Ing. Jakub Unucka, MBA.

Kandidát ODS a TOP 09 v Moravskoslezském kraji Jakub Unucka má za to, že první větší projev Miloše Vystrčila na Tchaj-wanu, který pronesl na univerzitní půdě, byl „prostě boží“.

„Václav Havel a Jarda Kubera tam někde nahoře spokojeně pokuřují a myslím, že si i něčím božským ťukli... Projev Miloše Vystrčila po příletu na Tchaj-wan je boží. Musím.....“ napsal Unucka.

Jakub Unucka je nadšen z Miloše Vystrčila

Miloš Vystrčil v projevu prohlásil, že země jako Česko a Tchaj-wan se musí podporovat. Zvlášť, když obě země vědí, co je to žít s „velkým bratrem za zády“. V jednom případě jde o Sovětský svaz, respektive o jeho dnešní nástupnický stát Ruskou federaci, a ve druhém případě o komunistickou Čínu.

Prozradil na sebe, že za doby vlády komunistů u nás se sám choval dost pasivně, ale když přišel 17. listopad 1989 a po něm svoboda naší země, slíbil si, že už nebude jen přihlížet dění a sám se bude zasazovat o udržení svobody. Pro tu je podle Vystrčila třeba přinášet oběti. A aby ukázal, že svá slova hodlá podpořit činy, přijel na Tchaj-wan.

„Hned na začátku svého vstupu do politiky jsem sám sobě přísahal, že již nikdy nebudu pasivní a rezignovaný, že nikdy nepřipustím, abychom třeba někdy bez boje o svobodu přišli, a že, a to je pro dnešní den důležité, nikdy neposlechnu a nepřijmu za své žádné doporučení, i kdyby bylo od těch nejvyšších a nejmocnějších (třeba i od samotného prezidenta), nepřijmu doporučení, které by oslabovalo naši nezávislost, suverenitu a svébytnost a poškozovalo svobodu a demokracii kdekoliv na světě. Opakuji, kdekoliv na světě! No, a protože platí, že přísaha je přísaha a že nejlepší slovo je čin, tak zde dnes před vámi stojím u vás na Tchaj-wanu!“ uvedl Vystrčil.

  • Celý projev předsedy Senátu Miloše Vystrčila naleznete zde

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Smutné: S Minářem šla proti Babišovi, teď ji vlastní „chtějí upálit“. Bude zle

14:44 Smutné: S Minářem šla proti Babišovi, teď ji vlastní „chtějí upálit“. Bude zle

Bývalá koloniálnice Jana Filipová se rozhádala se svými přáteli, se kterými dřív chodívala na demons…