Havel má bustu, Klaus ani Zeman ji mít nebudou. Leda tak v Moskvě, posmívá se komentátorka MF Dnes

21.11.2014 9:09

Komentátorka MF Dnes Jana Bendová má radost, že náš první polistopadový prezident má v americkém Kongresu bustu. U dalších dvou českých prezidentů to prý rozhodně nehrozí. A pokud ji náhodou mít budou, nebude ve Washingtonu, nýbrž na druhé straně polokoule.

Havel má bustu, Klaus ani Zeman ji mít nebudou. Leda tak v Moskvě, posmívá se komentátorka MF Dnes
Foto: Hans Štembera
Popisek: Srdce ze zapálených svíček za Václava Havla
reklama

„V čase 25. výročí návratu svobody má Havel v pupku světa bustu, my v srdci Evropy máme radost. A spolu s radostí máme také Klause a Zemana, druhého a třetího prezidenta. Ti nám výročí svobody v přímém přenosu komentovali, když už se první prezident odmlčel,“ uvádí Bendová.

Další čeští prezidenti – Václav Klaus a Miloš Zeman – se podle komentátorky podobné pocty nedočkají. A kdyby přece jenom měli mít někde bustu, nebude to údajně ve Washingtonu, nýbrž v Moskvě. Na ceremoniálu jim navíc nezazpívá proslulý světový rocker Gibbons, ale spíše Alexandrovci (v případě Zemana) či český rocker Ladislav Jakl (v případě Klause).

A proč vlastně tu bustu pravděpodobně mít nebudou? Co má Havel a nemají Klaus ani Zeman? Podle Bendové je to jednoduché, ba prapodstatné. „První prezident byl hodný a laskavý člověk. Havlovské srdíčko u podpisu není výtvarný ornament. Moc, vliv, ba i zásluhy může získat jakýkoliv schopný, inteligentní, zkušený, pracovitý, struhující politik. Úctu a obdiv jen ten, kdo má zmíněný havlovský přídavek navíc. S takovým politikem nemusíte souhlasit, vaše názory se s těmi jeho mohou tu sbíhat, tu rozbíhat, někdy i hodně rozbíhat. Přesto si ho lidsky budete vážit, dokonce i mít obyčejně rád,“ konstatuje komentátorka MF Dnes.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: luš

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Mlátí řidiče, zapalují auta. Všechno jinak. Čech z Izraele: Co vám neukazují

19:57 Mlátí řidiče, zapalují auta. Všechno jinak. Čech z Izraele: Co vám neukazují

Zápalné bomby a rakety. Hoří auta i synagogy, počet mrtvých roste. Jako každodenní realitu, kterou m…