Havlíček naštvaně k energiím: A nám to koalice zamázla. Budeme platit výrazně víc...

20.09.2022 15:52 | Ze sítí

Místopředseda Poslanecké sněmovny Karel Havlíček (ANO) kritizuje výši cenového stropu elektřiny, který vláda Petra Fialy určila na 6 Kč/kWh. „Rakouský strop na elektřinu pro domácnosti je 2,50 Kč/kWh,“ srovnává Havlíček, kterému také vadí, že cenový strop není omezen celkovou spotřebou.

Havlíček naštvaně k energiím: A nám to koalice zamázla. Budeme platit výrazně víc...
Foto: Reprofoto: ČT24
Popisek: Karel Havlíček (ANO)

Rakousko podle informací serveru Seznamzpravy.cz počátkem září schválilo cenový strop elektřiny na 10 centů za kilowatthodinu. Rakouská vláda navíc bude takto dotovat domácnosti jen do spotřeby 2900 kilowatthodin v období od prosince 2022 do června 2024. To je přitom objem, který normálně rakouská domácnost spotřebuje za méně než rok.

Takové řešení ale Havlíček považuje za správné, protože prý motivuje k úsporám. „Rakouský strop na elektřinu pro domácnosti je 2,50 Kč/kWh. Na rozdíl od ČR jejich podpora navíc motivuje k úsporám, což nám pětikoalice v pátek zamázla. Rozdíl v přístupu i v ceně. Budeme platit výrazně více, protože vláda podporuje zisky výrobců energií,“ uvedl na twitteru Havlíček.

 

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: jma

Mgr. Marek Novák, MBA byl položen dotaz

Proč si vy myslíte, že Blažek dar přijal?

Podle mě z toho musel něco mít, a ne málo. Proč policie prošetřuje jen Jiřikovského a né i Blažka? Proč na něj nikdo - třeba právě ANO nepodalo trestní oznámení a možná i na Stanjuru, jestli v tom jel s nima, jak tvrdíte nejen vy?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Tragédie.“ Vidlák viděl vládní plakát. Fialovi děkuje za reklamu

19:40 „Tragédie.“ Vidlák viděl vládní plakát. Fialovi děkuje za reklamu

Předseda hnutí STAČILO! Daniel Sterzik v podcastu Chuť moci Thomase Kulidakise uvedl, že Česko prý z…