Havlův Špaček: Dejte Člověku v tísni. Jsme bohatá země, máme všechno

07.08.2019 6:51

Odborník na etiketu a bývalý mluvčí prezidenta Václava Havla Ladislav Špaček podpořil neziskovou organizaci Člověk v tísni. Podle jeho slov žijeme v bohaté zemi, kdy máme prakticky všechno, co nám život, osud a dějiny mohly dopřát.

Havlův Špaček: Dejte Člověku v tísni. Jsme bohatá země, máme všechno
Foto: Martin Kovář
Popisek: Ladislav Špaček

Anketa

Těšíte se na oslavy 30. výročí Sametové revoluce?

4%
96%
hlasovalo: 14862 lidí

„Vidíte tu nádheru kolem nás? Žijeme v krásné zemi. Ale co víc, žijeme v bohaté zemi. Naše země patří mezi deset procent nejbohatších zemí světa,“ zmínil ve videu Špaček. „S nejdokonalejším sociálním systémem. Zkuste někomu v Asii nebo v Africe říct, že dostanete peníze za to, že se vám narodí dítě,“ podotkl. 

„Zkuste si představit, co museli prožívat vaši rodiče a prarodiče. Války, totalitní režimy, utrpení, hrůzy. Před sto lety se jen polovina dětí po narození dožila školního věku. Žijeme v krásné době. Umíte si představit, že vaši rodiče ve školním věku nakupovali v takových obchodech, v jakých nakupujete vy? Že by měli takové auto, jaké máte vy? Že by měli takový byt? Že by jezdili na takové dovolené, na jaké cestujete vy? A navíc, žijeme v šesté nejbezpečnější zemi světa,“ dodal Špaček. 

„Máme prakticky všechno, co nám život, osud a dějiny mohly dopřát,“ podotkl. „K tradicím euroatlantické nebo křesťanské civilizace patří solidarita. Pomoc bližnímu svému. Víte, odjakživa si lidé museli pomáhat. Ti silnější chránili ty slabší. Ti šikovnější pomáhali těm méně šikovným a ti bohatší pomáhali těm chudším. Tahle pomoc z nás činí civilizovanou zemi hodnou rodiny západoevropských států. Pokračujme v této tradici,“ vyzval Špaček a ukázal, že sám podpořil stavbu školy na druhém konci světa třemi tisíci korun.

Člověk v tísni má svůj Klub přátel, v němž se sdružují lidé, kteří chtějí tuto neziskovou organizaci podpořit. A patří mezi ně například herečka Eva Holubová či zpěvák Tomáš Klus.

„Já si strašně moc vážím lidí, kteří pracují v instituci, v neziskové organizaci Člověk v tísni. Dělají za hodně málo peněz hodně práce. Dělají to, řekla bych, i trochu za nás, kteří to dělat neumíme, nebo si vyděláváme jinde. A aby to mohli dělat, založili si Klub přátel Člověka v tísni,“ řekla herečka Eva Holubová ve videu, jímž podpořila klub svým členstvím. 

Člověka v tísni, tedy jeho Klub přátel, v minulosti podpořil například také zpěvák Tomáš Klus. „Ne každý tady na světě se může mít tak dobře jako třeba my právě v tuhle chvíli,“ ukazuje Klus na svou ženu s malým miminkem. „Rozrosteni o jednoho člena, pes může mít svoji hračku, my máme právo tady sedět svobodně. Nikdo nás zatím nefízluje. Ale jsou různá místa na světě, a je jich bohužel stále víc, kde takovéto svobody a štěstí lidé úplně prožívat nemohou,“ poznamenává Klus ke své podpoře. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Předčasné volby! Nepolezu do zadku! Šmarda to „položil“ a po show ČT oznámil rozhodnutí

22:34 Předčasné volby! Nepolezu do zadku! Šmarda to „položil“ a po show ČT oznámil rozhodnutí

Michal Šmarda se vzdal kandidatury na ministra kultury. Učinil tak přímo v živém vysílání ČT v pořad…