Hayato Okamura: Petru Fialovi „nerozumí“ jen kazisvěti, kteří uměle šíří strach a paniku

19.09.2022 10:14 | Ze sítí

Zatímco Tomio Okamura z pozice předsedy SPD vytrvale premiéra Petra Fialu kritizuje, jeho starší bratr Hayato Okamura, lidovecký poslanec, Fialu vychválil. Za nedělní projev, ve kterém premiér přislíbil, že udělá maximum pro to, aby šla vláda příkladem v šetření s energiemi a požádal spoluobčany, aby také energiemi šetřili.

Hayato Okamura: Petru Fialovi „nerozumí“ jen kazisvěti, kteří uměle šíří strach a paniku
Foto: Hans Štembera
Popisek: Hayato Okamura

Lidovecký poslanec Hayato Okamura, nejstarší z trojice bratrů Okamurových, patří k těm politikům, kteří premiéra Petra Fialu (ODS) za jeho nedělní projev k občanům vychválili. Hayato Okamura je součástí sto osmičkové většiny, kterou disponuje v dolní komoře parlamentu stávající pětikoaliční vláda. 

„Máme vynikajícího premiéra. Petr Fiala jasně, pádně, srozumitelně. V mimořádně složité mezinárodní bezpečnostní situaci dělá česká vláda rozumné, ty nejlepší možné kroky ve prospěch nás občanů. ‚Nerozumí‘ tomu jenom úplní kazisvěti z opozice, kteří v těžké době účelově boří a pokoušejí se uměle šířit mezi lidmi strach a paniku,“ napsal Hayato Okamura na Twitteru.

Okamura promlouvá

Předseda SPD Tomio Okamura hodnotil projev Petra Fialy zcela opačně a zařadil se tak do skupiny, o které Hyato Okamura napsal, že jsou to „kazisvěti“.

„Dnešní projev premiéra Petra Fialy byl falešnou předvolební reklamou na bídu a výsměchem občanům naší země. Nekompetentní Fialova vláda zastropovala cenu elektřiny 4x výše než mají na Slovensku a u plynu násobně výše než kdybychom měli přímý kontrakt s producentem, který vláda na rozdíl od našich okolních zemí z ideologických důvodů odmítá, takže je situace pro mnoho občanů a firem nadále likvidační a neúnosná. A ještě se premiér Fiala v projevu chlubí tím, že zvýší množství občanů závislých na sociálních dávkách. Po jeho projevu elektřina levnější nebude a evidentně nebude kvůli Fialově vládě levnější ani v příštích měsících. Byl to hloupý a zbytečný projev a vláda by měla podat demisi,“ napsal předseda SPD, prostřední z trojice bratrů Okamurových.

Tomio Okamura

  • SPD
  • Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD)
  • poslanec

Okamura promlouvá

 

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

Ing. Marian Jurečka byl položen dotaz

Kde berete tu jistotu, že si udržíme nejnižší nezaměstnat?

Já spíš v médiích čtu, jak se bude příští rok propouštět. Jak jste na krachy firem a živnostníků připraveni? Stačí se podívat, co se děje na úřadech práce dnes. A vyřešil jste to nějak? Ne

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ajajaj, tohle se v kavárně líbit nebude. Petr Pavel je u Ukrajiny „realista“

21:00 Ajajaj, tohle se v kavárně líbit nebude. Petr Pavel je u Ukrajiny „realista“

„I voják může být ve funkci prezidenta humanistou,“ říká generál Petr Pavel, jenž byl hostem pořadu …