Heger: Lékařům mohou vzrůst platy o deset procent

18.08.2011 12:54

Ministr zdravotnitcví Leoš Heger tvrdí, že elektronické aukce ušetřily nemocnicím deset procent rozpočtu. Heger také dementoval zprávy z některých médií, že ve zdravotnictví nebudou peníze na zvýšení platů - v příštím roce prý vzrostou platy lékařů i sester právě o zmiňovaných deset procent.

Heger: Lékařům mohou vzrůst platy o deset procent
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr zdravotnictví Leoš Heger

Elektronické aukce využívají nemocnice při nákupu léků, zdravotnického materiálu i přístojů. Požadavky zveřejňují na internetu s přesným zadáním podmínek a následně si z nabídek vybírají

"Oproti předchozím obdobím, kdy byly tyto nástroje postupně nasazovány, jsou patrné jasné výsledky a je jasně vidět, že celý systém umožňuje trvalé snižování nákladů. To je nyní v období stále přetrvávající ekonomické krize pro celý zdravotnický sektor velkým přínosem," podotkl ministr v této souvislosti por Českou televizi.

Heger zmínil, že například pražská Všeobecná fakultní nemocnice od ledna již učinila 89 výběrových řízení s využitím elektronické aukce s celkovou úsporou oproti předpokládané hodnotě téměř 26 milionů korun, což je necelých deset procent.   

Fakultní nemocnice Ostrava elektronické aukce využívá již od roku 2006 a za tu dobu již provedla 338 elektronických aukcí v celkové hodnotě 716 milionů korun a s průměrnou úsporou 11,5 procenta.

Ve Fakultní nemocnici Plzeň se loni podařilo u speciálního zdravotnického materiálu uspořit díky elektronickým aukcím přes 29 milionů korun, to je téměř 13 procent ceny zakázky. 

Heger také potvrdil, že lékařům i sestrám v příštím roce vzrostou platy o deset procent.

Čtěte také:

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: olb

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Podvod, tunel a Witowská. Babiš sejmul víc lidí najednou

19:23 Podvod, tunel a Witowská. Babiš sejmul víc lidí najednou

Tradičně jako každý týden i první neděli po volebním víkendu předseda vlády Andrej Babiš přivítal sv…