Heger aktivoval krizový štáb, nabídl pomoc s evakuací Františku

2. 6. 2013 14:50

Ministr zdravotnictví Leoš Heger (TOP 09) aktivoval dnes kvůli povodňovému nebezpečí krizový štáb ministerstva. Bude zajišťovat komunikaci mezi fakultními nemocnicemi a dalšími pražskými nemocnicemi, které ministerstvo zřizuje. ČTK to dnes řekla mluvčí Viktorie Plívová. V Praze byl dnes kvůli stoupající hladině Vltavy vyhlášen stav nebezpečí. Zřejmě se bude muset vyklidit nemocnice Na Františku. Kvůli povodňové situaci zasedne večer mimořádně vláda.

Heger aktivoval krizový štáb, nabídl pomoc s evakuací Františku
Foto: Hans Štembera
Popisek: Další tiskoná konference ministerstva zdravotnictví k metylové kauze. Dosud na otravu zemřelo 27 lidí
reklama

"Krizový štáb ministerstva zdravotnictví nabídl pomoc pražskému magistrátu s případnou evakuací Nemocnice Na Františku," uvedla Plívová.

Zároveň byla podle ní upřesněna kontaktní místa a kontaktní osoby ve fakultních nemocnicích a přímo řízených nemocnicích v Praze. Krizový štáb je připraven v případě potřeby pomoci se zajištěním převozu pacientů. Ministerstvo dnes také zveřejnilo na svém webu doporučení pro lidi postižené záplavami, například jak postupovat při zatopení studny s pitnou vodou či jaká jsou hygienická pravidla při záplavách.

Ve 13:00 dosáhla Vltava v Praze třetího povodňového stupně, řekou protékalo 1510 metrů krychlových za vteřinu. Při katastrofálních povodních v roce 2002 Prahou protékalo až 5000 metrů krychlových za vteřinu.

V hlavním městě bude s největší pravděpodobností nejpozději v pondělí omezena automobilová i veřejná hromadná doprava. Praha buduje evakuační centra, připraveny jsou evakuační autobusy.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: čtk, mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zle v SPD. Důvod: Generál Blaško. Raději nečíst

13:11 Zle v SPD. Důvod: Generál Blaško. Raději nečíst

Podpora pro konkurenčního kandidáta se nevyplácí. To, že podpořil v Teplickém závodě o senátní křesl…