Hejman Vysočiny a poslanec za ČSSD Běhounek si ponechá obě funkce

25. 4. 2014 10:25

Hejtman Kraje Vysočina a poslanec Jiří Běhounek (za ČSSD) si ponechá obě funkce. Běhounek to dnes oznámil ČTK. Je to proti doporučení strany, aby si vybral jen jednu z nich. Vedení sociálních demokratů je proti kumulaci funkcí a doporučovalo hejtmanům, kteří jsou zároveň poslanci, aby se rozhodli pro jednu.

Hejman Vysočiny a poslanec za ČSSD Běhounek si ponechá obě funkce
Foto: Redakce
Popisek: Jiří Běhounek (ČSSD)
reklama

Týkalo se to pěti sociálně demokratických hejtmanů. Stejně jako Běhounek se rozhodl hejtman Karlovarského kraje Josef Novotný. Hejtmani Jihomoravského a Jihočeského kraje Michal Hašek a Jiří Zimola opustili Poslaneckou sněmovnu, ministr vnitra a poslanec Milan Chovanec se naopak vzdal funkci plzeňského hejtmana.

Běhounek chce nadále pracovat v prospěch Kraje Vysočina, který podle něj nepatří k „silným krajům", a zároveň si ponechá mandát poslance. „Protože není možné zříci se odměny za vykonávaný poslanecký mandát přímo ve sněmovně, převádím tyto finance na dokladovatelné podpory potřebným," sdělil.

Běhounek v minulosti už několikrát prohlásil, že počká, jak se vzhledem k volebním výsledkům bude vyvíjet situace ve sněmovně, a pak se rozhodne podle toho, co bude z jeho pohledu to nejlepší pro Kraj Vysočina. Běhounek získal ve sněmovních volbách na Vysočině nejvyšší počet preferenčních hlasů, zakroužkovalo ho 8020 voličů. Podle něj je také výhodou souběhu funkcí snadnější jednání s poslanci a ministry.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: dkr, čtk

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kdo chce zhatit volby do Rady ČT? Dětinský omyl senátora Smoljaka, lidovecké obstrukce. A jasné slovo právníka k fintě z neziskovky

18:53 Kdo chce zhatit volby do Rady ČT? Dětinský omyl senátora Smoljaka, lidovecké obstrukce. A jasné slovo právníka k fintě z neziskovky

Zhatit volbu nových členů Rady ČT se pokoušejí ti zákonodárci, jimž nynější fungování České televize…