Hejtman Hašek k uprchlíkům: Maďaři neudělali nic jiného než Polsko a Slovensko na svých hranicích s Ukrajinou

18.09.2015 12:51

Rada Asociace krajů ČR, která se sešla v Karlovarském kraji, se dnes zabývala také migrační krizí. O výsledcích informoval následně na tiskové konferenci šéf asociace a jihomoravský hejtman Michal Hašek (ČSSD).

Hejtman Hašek k uprchlíkům: Maďaři neudělali nic jiného než Polsko a Slovensko na svých hranicích s Ukrajinou
Foto: Hans Štembera
Popisek: Michal Hašek

„Asociace krajů ČR plně podporuje vládu ČR v jejím stanovisku k otázce migrace, a to včetně závazků ČR. Plně podporujeme vládu v tom, když odmítá kvóty,“ uvedl předseda Asociace krajů ČR. Podle něj totiž nejsou kvóty řešením problému, neboť Česká republika není pro uprchlíky vysněným rájem. „Tím jsou jiné státy Evropské unie,“ dodal.

„V ČR požádalo o azyl necelých tisíc lidí. Polovina z nich jsou Ukrajinci, Syřanů bylo pouze 70,“ uvedl s tím, že ČR dodržuje mezinárodní právo. „V případě, že naše hranice překračuje nelegální migrant, je policií zadržen a postupuje se dle zákona. ČR nerezignovala na to, aby právo platilo, aby bylo vymáháno a aby jeho porušení bylo také trestáno,“ dodal.

Podle jeho slov si Česká republika uvědomuje humanitární rozměr migrační krize. „Nejsme ostrůvkem, který by se měl zabetonovat, opevnit. Ale měli bychom dbát na naše reálné možnosti,“ řekl. Zastal se také Maďarů. „Maďaři neudělali nic jiného než například Poláci na hranicích s Ukrajinou, Slováci na hranicích s Ukrajinou, kde stojí ploty, kde stojí elektronické detektory, kamerové systémy a je takto standardním způsobem hlídána schengenská hranice. Je mi líto, že Schengen nefunguje v Řecku a Itálii,“ podotkl. Podle něj úlohu řeckých a italských policistů převzali na sebe čeští policisté. Jim za jejich práci poděkoval. 

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: vef

migrační pakt

Dobrý den, prý budete ve sněmovně jednat o migračním paktu. Znamená to, že jde ještě zvrátit jeho schválení nebo nějak zasáhnout do jeho znění? A můžete to udělat vy poslanci nebo to je záležitost jen Bruselu, kde podle toho, co jsem slyšela, ale pakt už prošel. Tak jak to s ním vlastně je? A ještě ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

To si to ČT zase podělala. Seriál Stíny v mlze viděl, kdo neměl

10:21 To si to ČT zase podělala. Seriál Stíny v mlze viděl, kdo neměl

„Konečně se lidi chytili a začínají se pěkně udávat. Napráskali řezníka, co nadával na Ukrajince, a …