Hejtman Karlovarského kraje Novotný podal písemnou rezignaci

13.12.2014 17:24

Hejtman Karlovarského kraje Josef Novotný dnes na krajské konferenci ČSSD podal písemnou rezignaci na svou funkci k 31. lednu 2015. Na funkci náměstka hejtmana rezignoval Petr Navrátil, jehož konference zvolila krajským předsedou ČSSD. Kandidáta na hejtmana ale bude ČSSD teprve hledat, řekl dnes nový předseda ČSSD v kraji Petr Navrátil.

Hejtman Karlovarského kraje Novotný podal písemnou rezignaci
Foto: Oficiální foto Josefa Novotného
Popisek: Hejtman Karlovarského kraje Josef Novotný (ČSSD).

Ačkoli Novotný, který je poslancem, oznámil odchod z funkce hejtmana už v polovině listopadu a ve čtvrtek na krajském zastupitelstvu svůj úmysl zopakoval s tím, že odejde k 11. únoru, stále ještě existovala možnost, že jej spolustraníci na konferenci podpoří. Nestalo se tak, a proto podal rezignaci, dokonce k dřívějšímu datu, než původně zamýšlel.

Po rezignaci hejtmana a jeho náměstka bude hledat ČSSD tři nové krajské radní

Pokud nebude svoláno mimořádné krajské zastupitelstvo, minimálně od 1. do 12. února 2015, kdy je plánované další zasedání krajských zastupitelů, povede kraj první náměstkyně Eva Valjentová (KSČM).

Navrátil, který je také starostou Chebu, původně také zamýšlel, že si po nějakou dobu ponechá funkci krajského náměstka. Dnes se jí ale vzdal, a to k 11. únoru příštího roku. „Souvisí to s tím, že jsem vždy preferoval post starosty. Ale souvisí to i s dalším koaličním vyjednáváním," doplnil Navrátil. Ve funkci krajského předsedy strany nahradil Miloslava Čermáka.

Po rezignaci hejtmana a jeho náměstka bude hledat ČSSD tři nové krajské radní. Třetí místo souvisí s koaliční dohodou s KSČM, podle níž se v polovině funkčního období změní poměr členů rady z 5:4 ve prospěch KSČM na 4:5 v prospěch ČSSD.

Na konferenci se nemluvilo o kandidátovi na hejtmana. Podle Čermáka tak připadá v úvahu 11 z 13 krajských zastupitelů za ČSSD. Jak dnes řekl Navrátil, koaliční jednání s komunisty už začala a ČSSD má vytvořen vyjednávací tým, složený ze zástupců všech okresů. Jasno by ohledně nového hejtmana chtěli mít sociální demokraté v Karlovarském kraji do zastupitelstva 12. února.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: čtk, mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Strach obchází německou veřejností. Bojí se zmínit o uprchlících, islámu či vlastenectví. Zde je to černé na bílém

20:11 Strach obchází německou veřejností. Bojí se zmínit o uprchlících, islámu či vlastenectví. Zde je to černé na bílém

Judith Bergmanová na stránkách konzervativního Gatestone Institute upozorňuje na průzkum, který ukaz…