Hejtman Okleštěk se důrazně zastal Babiše: Je to šaškárna! Lidé vědí, co se děje

15.08.2017 19:07

Moderátorka Světlana Witowská přivítala v úterním Interview ČT24 hejtmana Olomouckého kraje a poslance Ladislava Oklešťka. Zeptala se ho na kauzu Čapí hnízdo Andreje Babiše a Okleštěk se za svého stranického šéfa jasně postavil.

Hejtman Okleštěk se důrazně zastal Babiše: Je to šaškárna! Lidé vědí, co se děje
Foto: Archiv LO
Popisek: Ladislav Okleštěk

„Já panu Babišovi i panu Faltýnkovi stoprocentně věřím, protože se mi nechce věřit té konspiraci, která nastala. Když si ještě vezmu to načasování této záležitosti, tak mi to přijde velmi smutné a nedovedu si představit, že by se oni dva mohli něčeho dopustit,“ rozjel se host. „Mně to přijde tak přitažené za vlasy, taková trošku šaškárna, že si neumím představit, kdo všechno za tím je,“ pokračoval.  

Rozhodně to prý není tak, že by Babišovi v hnutí ANO žádný člen neodporoval. Uvnitř hnutí se často vedou dlouhé diskuse, kde zaznívají i protiargumenty k názorům Andreje Babiše, a když tyto protiargumenty Babiše přesvědčí, změní šéf hnutí ANO názor.

Hejtman a poslanec má za to, že těsně před volbami by politici měli mít určitou dobu „hájení“, aby jednání policie volby neovlivňovalo. Oklešťkovi by šlo především o parlamentní volby. Občané v České republice nejsou mimo a vědí, co se děje, že některý politik může být trnem v oku jiným politikům. „Lidi nejsou v České republice mimo a vědí, co se děje,“ řekl jasně Okleštěk.

Nechtěl se vyjadřovat konkrétně ke kauze Čapí hnízdo, protože to je věc, kterou musejí prověřit státní zástupci, nikoli poslanci. Oklešťka prý trápí jen to, jak byla tato kauza načasována.

Stejně tak se odmítl jakkoli vyjadřovat k nahrávkám Andreje Babiše s bývalým novinářem MF Dnes Markem Přibilem. Tyto nahrávky mohou být podle Oklešťka sestříhány a zdá se mu smutné, že si tady někdo může nahrávat vrcholného politika státu.

Okleštěk nevidí problém v tom, že by Babiš mohl být kandidátem hnutí ANO na premiéra. Podstatné podle něj je, že se o tom rozhoduje až po volbách. „V první řadě se musejí rozhodnout voliči a říct, kdo volby vyhraje. Stejně tak by ale mohl být premiérem i někdo jiný než Andrej Babiš. Richard Brabec je pro mě velmi schopný člověk a klidně může být premiérem,“ dal příklad host.

Nakonec nechal bez odpovědi otázku, zda si po volbách vybere funkci poslance či funkci hejtmana nebo si ponechá obě, i když hnutí ANO v minulosti kritizovalo politiky, kteří kumulovali funkce. „Já jsem udělal zkušenost, že práce poslance mi velmi pomáhá pro vykonávání práce hejtmana,“ prozradil. Zatím prý neví, zda bude znovu zvolen do sněmovny, a pokud bude, pak zda si ponechá obě funkce.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Styděl bych se.“ Babiš totálně zesměšnil Šmardu a Hamáček k tomu má co říct

10:55 „Styděl bych se.“ Babiš totálně zesměšnil Šmardu a Hamáček k tomu má co říct

Premiér Andrej Babiš (ANO) zopakoval, že stojí o to, aby ČSSD změnila kandidáta na ministra kultury.…