Hejtman Rozbořil: S Klausovými silnými sklony k narcismu mám problém

18.02.2013 17:52 | Zprávy

Prezidenta Klause Olomoucký hejtman respektoval, přestože s celou řadou jeho postojů a názorů má velký problém. Nejen však se svými názory na odcházejícího prezidenta, ale i s hodnocením současné vlády či spolupráce s komunisty, se kterými ČSSD poprvé v kraji uzavřela koalici, se svěřil ParlamentnímListům.cz hejtman Jiří Rozbořil (ČSSD).

Hejtman Rozbořil: S Klausovými silnými sklony k narcismu mám problém
Foto: Redakce
Popisek: Jiří Rozbořil (ČSSD)

 

Vítězem první přímé volby prezidenta se stal Miloš Zeman. Levice tak po krajských a senátních volbách opět posílila. Co je podle Vás příčinou tohoto vzestupu levice? A domníváte se, že se levici podaří uspět i v parlamentních volbách a získat tak ústavní většinu?

Přestože na jedné straně mnozí zdůrazňují, že se nám v Česku žije lépe než kdykoliv předtím, neplatí to absolutně. Zeptejte se lidí, kteří pracují za mzdu pod celorepublikovým průměrem (a je to až 70 procent zaměstnanců) nebo těch, kteří se dnes a denně bojí o ztrátu zaměstnání (pokud už tu práci několik měsíců nehledají), jak oni vnímají svou situaci. Navíc ve světle pokračujícího vysávání veřejných rozpočtů prostřednictvím různých sKaret, ve světle nedořešených korupčních kauz, finančních podvodů a v neposlední řadě amnestovaných tunelářů. Je přitom pravdou, že nemalá část voličů se začíná zajímat o věci veřejné a chodit k volbám teprve v okamžiku, kdy přeteče míra jejich trpělivosti, odevzdanosti a převáží fáze naštvanosti. Politické kyvadlo se prostě přehouplo na stranu levice a nějakou dobu tam určitě zůstane.

Jak naopak hodnotíte ve funkci odcházejícího prezidenta Václava Klause?

Václav Klaus v našich polistopadových dějinách zanechal bezesporu nesmazatelnou stopu. Coby našeho prezidenta jsem ho respektoval, přestože s celou řadou jeho postojů a názorů mám přinejmenším velký problém, stejně jako s jeho silnými sklony k narcismu a s jeho odmítáním toho, co on sám nazývá havlismem. Navíc rozsahem a zaměřením lednové amnestie a obsahem rozhovoru pro polský časopis Do Rzeczy znovu potvrdil, jakým problematickým směrem se ubírá jeho uvažování a vnímání světa.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Radek Koten byl položen dotaz

Lékaři

Já si lékařů vážím a nemají to snadné. Už samotné studium a ta zodpovědnost. Na druhou stranu dost jistě vlivem médií sledujeme případy, kdy došlo k nějakému pochybení na straně lékařů. Je tak na jejich nahrávání opravdu něco tak špatného a nepochopitelného? Já teda mám s lékaři dobrou zkušenost, al...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Silná lobby za Pavlem. Turek pojmenoval problém

19:25 Silná lobby za Pavlem. Turek pojmenoval problém

Vládní zmocněnec pro klimatickou politiku Filip Turek (Motoristé) naznačil, že prezident Petr Pavel …