Hejtmani budou diskutovat o církevních restitucích

26. 5. 2016 7:45

Církevní restituce budou ústředním tématem dnešního jednání Asociace krajů České republiky v Ústí nad Labem. ČTK to sdělil její předseda a jihomoravský hejtman Michal Hašek (ČSSD). Podle něj se hejtmani budou zabývat také návrhem vlády na memorandum s kraji o zvýšení výdělků v nemocnicích.

Hejtmani budou diskutovat o církevních restitucích
Foto: Hans Štembera
Popisek: Hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek

Hejtmani se budou věnovat především restitucím. Podle Haška Rada Asociace krajů ČR bere na vědomí zákonodárnou iniciativu Jihočeského kraje ve věci zdanění církevních restitucí. Jihočeský kraj navrhuje zdanění finančních náhrad, které dostávají církve za majetek nevydaný v církevních restitucích. Podle jihočeského hejtmana Jiřího Zimoly je to otázka systémového zvýhodnění jedné specifické skupiny daňových poplatníků oproti daňovým poplatníkům ostatním, aniž by pro to byl relevantní důvod.

Dále podle Haška rada asociace ukládá jemu jako předsedovi, dále Zimolovi a také hejtmanovi Martinu Havlovi za úkol připravit na společné jednání hejtmanů a vlády České republiky na 20. července analýzu plnění smlouvy uzavřené mezi vládou a církvemi ve věcí církevních restitucí z pohledu žalob podaných církvemi na kraje ve věci vydání nemovitého i movitého majetku. Církev totiž v souvislosti s navrácením majetku podala mnoho žalob proti krajům, obcím a městům nebo právnickým a fyzickým osobám a dožaduje se od nich dalšího majetku.

Kromě toho Hašek probere s hejtmany návrh vlády na společné memorandum, kterým chce vláda od příštího roku docílit desetiprocentního zvýšení mezd i v krajských nemocnicích. Zatím se zvýšení tarifů týká jen státních nemocnic.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam, čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Putin je malý. Jak to, že Putin není mokrý? V Rusku se to vůbec nemělo pořádat, zakončil Bosák na ČT mistrovství světa

21:00 Putin je malý. Jak to, že Putin není mokrý? V Rusku se to vůbec nemělo pořádat, zakončil Bosák na ČT mistrovství světa

Francie porazila na mistrovství světa ve fotbale Chorvaty 4:2. Při předávání poháru se na moskevský …