Hejtmani budou jednat s Jankovským o dotacích z EU

02.03.2012 6:57

Čeští a moravští hejtmani dnes budou s ministrem pro místní rozvoj Kamilem Jankovským jednat o dotacích z Evropské unie. Hejtmani nechtějí, aby od roku 2014 zanikly regionální operační programy (ROP). Z nich se peníze například na silnice, podporu turistiky a podnikání rozdělují přímo v krajích.

Hejtmani budou jednat s Jankovským o dotacích z EU
Foto: Hans Štembera
Popisek: Měna Euro

Podle Haška je pro kraje nepřijatelné, aby po šesti letech "bez jakýchkoliv podložených argumentů potrestala Nečasova vláda" místní žadatele za úspěšné čerpání z ROP. Patří mezi ně jednotlivci, města, obce, firmy i neziskové organizace. O regionálním rozvoji a potřebách krajů by se podle něj mělo rozhodovat v krajích, "nikoliv u úřednického stolu v Praze".

Hejtmani dnes budou jednat také s vedením Svazu města a obcí (SMO). Tématy schůzky budou například pokračování reformy veřejné správy a budoucí úprava rozpočtového určení daní, podle kterého se dnes rozdělují městům a obcím výnosy z daní. Menší sídla dlouho kritizují, že mají na hlavu výrazně méně peněz než několik největších měst. Ta naopak uvažované snížení svých příjmů ve prospěch menších samospráv označují za krádež.

Kraje se podle Haška chtějí se SMO také dohodnout na společném postupu, jak budou s ministerstvem školství jednat ohledně financování regionálního školství. Kraje zřizují veřejné střední školy, pod města a obce patří zase základní a mateřské školy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: par, čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Liberál byl Havel, vy ne! Saša Vondra pošimral „kavárnu“. A Piráty nepotěší. Ani Gretu

15:22 Liberál byl Havel, vy ne! Saša Vondra pošimral „kavárnu“. A Piráty nepotěší. Ani Gretu

Europoslanec Alexandr Vondra (ODS) se obul do Zelených i do dnešních liberálů. Prý ve skutečnosti žá…