Hejtmani dnes projednají církevní restituce s Dukou a školství s ministryní Valachovou

15.01.2016 7:03

Církevní restituce a financování regionálního školství má dnes na programu Rada Asociace krajů ČR. O prvním bodu budou zástupci hejtmanů jednat s představiteli České biskupské konference vedené kardinálem Dominikem Dukou. O druhém tématu budou diskutovat s ministryní školství Kateřinou Valachovou. Jednání se uskuteční v brněnské vile Stiassny.

Hejtmani dnes projednají církevní restituce s Dukou a školství s ministryní Valachovou
Foto: Hans Štembera
Popisek: Kardinál Dominik Duka

Kraje a radnice evidují zhruba 40 soudních sporů týkajících se vydávání majetků podle zákona o vyrovnání státu s církvemi. Jednání se proto dnes zúčastní také zástupci Svazu měst a obcí ČR.

Peníze z EU by mohly jít na opravy cíkrevních památek

Předseda asociace a jihomoravský hejtman Michal Hašek (ČSSD) ČTK řekl, že hejtmani chtějí s biskupy jednat také o spolupráci krajů a církví v sociální oblasti nebo ohledně čerpání peněz z fondů EU. Použity mohou být i na obnovu církevních památek.

Vedení asociace podepíše po poledni memorandum o spolupráci s ministerstvem školství. S Valachovou budou hejtmani jednat o nutnosti výstavby nových mateřských a základních škol s ohledem na zvyšující se počet dětí nebo o podpoře talentovaných dětí.

Hejtmani a starostové by měli dostávat informace o mimořádných událostech rychle

Ve středu podepsali zástupci asociace a sdružení měst a obcí memorandum o předávání informací o mimořádných událostech se zástupci ministerstva vnitra, policie a hasičů.

Z dokumentu vyplývá, že hejtmani i starostové budou dostávat informace o mimořádných událostech "bez odkladu". Memorandum vzniklo po sporech ohledně špatného předávání informací mezi policií a zástupci radnice v Uherském Brodě při loňském útoku střelce, jenž tam zabil osm lidí.


 

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vam, čtk

Huawei

Co máte proti této značce? Jestli je to jen tím, odkud pochází, nemyslíte, že i nadměrná propagace všeho amerického, jak často vidíme není dobrá? Přijde mi, jak kdybychom zapomínali na svou suverenitu. Jedni podporují Rusko, Čínu, druzí zas USA, Západ a na národní identitu se zapomíná, nemyslíte...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Bruselská kvadratura kruhu. Ne každý vynález je pokrok, varuje Hoffman

15:51 Bruselská kvadratura kruhu. Ne každý vynález je pokrok, varuje Hoffman

POHLED IVANA HOFFMANA Neznalost zákona neomlouvá. A Ivan Hoffman připomíná, že to platí nejen pro ob…