Hejtmani dnes projednají církevní restituce s Dukou a školství s ministryní Valachovou

15.01.2016 7:03 | Zprávy

Církevní restituce a financování regionálního školství má dnes na programu Rada Asociace krajů ČR. O prvním bodu budou zástupci hejtmanů jednat s představiteli České biskupské konference vedené kardinálem Dominikem Dukou. O druhém tématu budou diskutovat s ministryní školství Kateřinou Valachovou. Jednání se uskuteční v brněnské vile Stiassny.

Hejtmani dnes projednají církevní restituce s Dukou a školství s ministryní Valachovou
Foto: Hans Štembera
Popisek: Kardinál Dominik Duka

Kraje a radnice evidují zhruba 40 soudních sporů týkajících se vydávání majetků podle zákona o vyrovnání státu s církvemi. Jednání se proto dnes zúčastní také zástupci Svazu měst a obcí ČR.

Peníze z EU by mohly jít na opravy cíkrevních památek

Předseda asociace a jihomoravský hejtman Michal Hašek (ČSSD) ČTK řekl, že hejtmani chtějí s biskupy jednat také o spolupráci krajů a církví v sociální oblasti nebo ohledně čerpání peněz z fondů EU. Použity mohou být i na obnovu církevních památek.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: vam, čtk

To jako vážně?

Myslíte, že o tom, kdo by měl být premiér má rozhodovat nějaký posudek? A co volby a lidi? Berete jejich rozhodnutí vůbec vážně? Jestli politik může kandidovat, proč by nemohl být pak ministr, premiér nebo třeba prezident? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Odpoví NATO Rusku? „Záleží, co Poláci najdou.“ Zaorálek a Votápek ve při

10:30 Odpoví NATO Rusku? „Záleží, co Poláci najdou.“ Zaorálek a Votápek ve při

Ruských dronů, které se ve středu zřítily na polské území, se mohli zmocnit Ukrajinci a ovládat je. …