Herec: Jen 104 500 Kč za 10 měsíců. Tolik mi dal stát, který léta držím. Že nás nepotřebujete?

26.01.2021 8:42

Prezident Miloš Zeman během svých koronavirových promluv nejednou hovořil o umělcích velmi kriticky. Vláda Andreje Babiše (ANO) zase říká, jak se snaží pomáhat všem odvětvím postiženým koronavirovou krizi. A herec Pavel Nečas už toho má dost. Rozhodl se popsat, jak je to doopravdy. A poslal ostrý vzkaz všem lidem, kteří tvrdí, že herce nikdo nepotřebuje.

Herec: Jen 104 500 Kč za 10 měsíců. Tolik mi dal stát, který léta držím. Že nás nepotřebujete?
Foto: Screen O2 TV
Popisek: Herec Pavel Nečas v O2 TV
reklama

V rozhovoru pro DVTV herec Pavel Nečas upozornil, že kdyby herci hráli jen v jednom divadle, neuživili by se. Proto herci berou práci ve více divadlech najednou a skáčou z role do role. Aby se herci uživili, tak k tomu také točí filmy, seriály, nějaký dabing a tak podobně. Zkrátka řečeno, herec je stále v jednom kole.

Anketa

Měl by Milan Hnilička odejít z čela Národní sportovní agentury?

76%
24%
hlasovalo: 5343 lidí

O to víc ho mrzí dnešní výroky lidí, že herce vlastně nepotřebují.

„Mě mrzí výroky na sociálních sítích, které se objevily teď během covidu, že lidi nepotřebují žádnou kulturu, nepotřebují žádné herce a že jim stačí prostě sekaná, rohlík a chodit do práce a že jsme darmožrouti a tak dál. A já bych chtěl vysvětlit těmto lidem, a nejenom těmto lidem, že kultura, do které samozřejmě divadlo patří, že je nám předávána rodiči po celé generace, po celá staletí a pochopitelně, že nás velmi ovlivňuje. Jakým způsobem budeme žít,“ zdůraznil Nečas.

„Ten člověk, který tvrdí, že kulturu nepotřebuje, tak ať nechodí do divadla, ať nechodí do kina, spálí všechny nosiče, které mu přináší muziku, strhá si všechny obrázky doma, i fotky, nepoužívá televizi, internet, neoblíká se a tak dál,“ zlobil se dál herec.

Jen v Praze se v kultuře točí desítky miliard korun. Točí se tu větší peníze než např. v rybářství. Kultura patří do segmentu služeb, kde dnes pracuje nadpoloviřní většina lidí.

„My vlastně celej život držíme stát, ty služby, do kterých kultura patří. V tuhle chvíli já bych (za stát) řekl: Vy celý život držíte nás, tak my teď podržíme vás,“ zdůraznil Nečas s tím, že služby musí dostat od státu více peněz.

Podpora by se měla vyplácet podle daňových přiznání a dát lidem ze služeb 50, 60, 70 nebo 80 procent původního přijmu, podle toho, jak se stát rozhodne. „Ale ne, že nám dají 6 500 a ještě se bijí v prsa,“ rozčiloval se herec.

A pak se rozohnil znovu. Kvůli tomu, jak se k umělcům chová stát. On osobně prý za 10 měsíců od března do prosince inkasoval 104 500 korun.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Marné, paní Fridrichová. ČT na vás nedá. Ze zákulisí: Smlouvy, které neznáte

8:06 Marné, paní Fridrichová. ČT na vás nedá. Ze zákulisí: Smlouvy, které neznáte

Hospodaření ČT má stále své mouchy. Například že se neřídí zjištěními Nory Fridrichové a 168 hodin. …