Herec. Lavrov sekl Zelenského, je zle

26.04.2022 11:41 | Zprávy

Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov konstatoval, že není daleko k tomu, aby se ruská invaze na Ukrajinu proměnila v invazi s užitím jaderných zbraní, neboť Rusko těžce nese, že Západ dodává Ukrajině zbraně. Postěžoval si také, že Zelenskyj je až příliš dobrý herec a ví, na jakou notu Západu zahrát. Ale ve Velké Británii se Lavrovovi od plic zasmáli.

Herec. Lavrov sekl Zelenského, je zle
Foto: MZV RF
Popisek: Sergej Lavrov, ministr zahraničí RF

Sergej Lavrov, ruský ministr zahraničí, otevřeně pohrozil, že ruský vpád na Ukrajinu může přerůst v jaderný konflikt. Západ je z pohledu Moskvy tak či tak ve válce na Ukrajině už zapojený, když do Kyjeva posílá nejrůznější houfnice a další zbraně.

Postěžoval si také, že Volodymyr Zelenskyj jen předstírá, že stojí o vyjednávání s ruskou stranou, ale ve skutečnosti žádná jednání vést nechce.

„Je to dobrý herec,“ řekl Lavrov na adresu Zelenského. „Pokud budete pozorně sledovat a číst jeho vyjádření, najdete tisíc rozporů,“ doplnil. Na jeho slova upozornila britská BBC a další světová média.

A netrvalo dlouho a Lavrov se dočkal odpovědi. Z Velké Británie.

„Lavrov sám předvádí bravurní herecké výkony po celou dobu, co je 15 let ruským ministrem zahraničí, že si nemyslím, že by teď hrozila další eskalace konfliktu,“ poznamenal ministr obrany Velké Británie James Heappey. Na jeho slova upozornila agentura Reuters.

 

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

válka na Ukrajině

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Stručné informace týkající se tohoto konfliktu aktualizované ČTK několikrát do hodiny naleznete na této stránce. Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: mp

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat

Pochybnosti

Paní senátorko,ukázal Vám osobně někdo tzv dopis na rozloučenou vraha Kozáka? Původně dokonce mluvila o dvou dopisech.Ověřoval někdo pravdivost textu těchto dopisů? Skutečně bylo objektivně a dokonale zjištěno,že spáchal i vraždu v Klánovicích? Je dostupná analýza shody zbraně? Vše je velmi bizardní...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Trump přežil, on zemřel. „Zachránil bych Putina.“ Fandové Ukrajiny si přišli plivnout na hrob

10:50 Trump přežil, on zemřel. „Zachránil bych Putina.“ Fandové Ukrajiny si přišli plivnout na hrob

Corey Comperatore, inženýr a otec dvou dětí, zemřel jako hrdina při pokusu o atentát na bývalého pre…