Herec Tomáš Töpfer bude obhajovat křeslo v Senátu

19.06.2012 9:08

Nestraník Tomáš Töpfer, známý a oblíbený jako nadstrážmistr Arazím z televizního seriálu, potvrdil v pondělí deníku Právo, že bude opět kandidovat na post senátora za Prahu 4 v dresu ODS.

Herec Tomáš Töpfer bude obhajovat křeslo v Senátu
Foto: Jan Janula
Popisek: Tomáš Töpfer
reklama

"Ještě jedno volební období to chci zkusit, myslím, že bych mohl ledacos v Senátu prosadit. Rozhodnou voliči," řekl Töpfer, který před šesti lety získal mandát poté, co mu dalo svůj hlas v druhém kole voleb přes 73 procent voličů. Mohl by tak pomoci ODS, která bude muset setřást svého konkurenta TOP 09.

"Töpfer není jen známý herec, ale je také úspěšný podnikatel, ředitel divadla, je veřejně činná osoba," odmítl místopředseda ODS Jiří Pospíšil spekulace, že strana sází na známou tvář. Podle něj je dobré, že politici kandidují znovu. „Již šest let pracovali ve volebních obvodech. Pro voliče je důležitější, jak se kandidáti zapíší svou prací do jejich povědomí, než jestli jsou to mediální hvězdy šoubyznysu, sportu. Zatím se často ukázalo, že veřejně známé osobnosti z kultury až takovou šanci při volbě do Senátu nemají,“ doplnil Pospíšil.

Politika není jediným finančním příjmem

Tomáš Töpfer není na politice finančně závislý. Jeho vedlejší příjmy ročně dosahují téměř dva miliony korun. Kromě restaurace U Kalicha mu vynáší pronájem dvou domů v ulici Na Bojišti a také jeho herecká kariéra. Od září bude navíc ředitelem pražského Divadla Na Vinohradech.

Vedle Töpfera budou za ODS kandidovat i Tomáš Grulich a Daniela Filipiová, kteří budou také obhajovat mandát. Nově se k nim s kandidaturou připojí geoložka Milena Kozumplíková, bývalá starostka Prahy 3.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: adr

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Zaprodanče umělče!” Tomáš Klus vyšetřil Vrbětice. Ten dopadl

16:32 „Zaprodanče umělče!” Tomáš Klus vyšetřil Vrbětice. Ten dopadl

Dezinformátoři vyrábějí mlhu, aby zakryli oficiální verzi vrbětických událostí. Poznáte je podle toh…