Herman si na ministerstvo bere ženu z Rady pro rozhlasové a televizní vysílání

30.01.2014 21:15

Předsedkyně Rady pro rozhlasové a televizní vysílání Kateřina Kalistová v úterý na zasedání rady rezignuje na svou funkci. Důvodem je jmenování do funkce první náměstkyně ministra kultury Daniela Hermana, které se uskuteční k 1. únoru. ČTK to dnes řekla Kalistová po schůzce s novým šéfem resortu.

Herman si na ministerstvo bere ženu z Rady pro rozhlasové a televizní vysílání
Foto: Hans Štembera
Popisek: Daniel Herman

„Členkou rady nadále zůstávám pouze do předání agendy novému nastupujícímu předsedovi nebo předsedkyni," uvedla Kalistová, která je v radě od května 2009 a její předsedkyní pak od června 2011. Novému předsedovi plánuje předat především takzvané zahraniční agendy, které jsou vázány na osobu předsedy. Volba nového šéfa by se podle Kalistové měla konat za čtrnáct dnů po jejím vyhlášení, takže pravděpodobně již na dalším zasedání. Zřejmé je tak zatím pouze to, že funkce se ujme někdo ze stávajících členů rady.

Na ministerstvu by Kalistová měla mít na starosti legislativní odbor, odbor autorského práva, církve a odbor médií a audiovize. „To se ještě samozřejmě může v průběhu prvních měsíců změnit," dodala Kalistová, která na ministerstvu jako náměstkyně působila již v letech 2006 a 2007. Takzvaná velká mediální rada dohlíží na rozhlasové a televizní vysílání v zemi. K jejím činnostem patří mimo jiné udělování a odnímání licencí k provozování vysílání. V případě zjištění prohřešků má pravomoc zahájit správní řízení a v něm uložit pokutu.

Radu tvoří 13 členů, které jmenuje a odvolává předseda vlády na návrh Poslanecké sněmovny. V současné době je jedno místo neobsazené. Jejími místopředsedy jsou nyní Milan Bouška, Pavel Foltán a Irena Ondrová. Řadovými členy jsou Martin Bezouška, Václav Jehlička, Jan Kostrhun, Ivan Krejčí, Dalibor Matulka, Milada Richterová, Jiří Šenkýř a Richard Svoboda. Funkční období člena rady je šest let.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: čtk, mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Tomáš Halík šíří nenávist. A za komunistů se měl dobře, udeřil po show Moravce jeden z nejslavnějších Čechů současnosti

7:10 Tomáš Halík šíří nenávist. A za komunistů se měl dobře, udeřil po show Moravce jeden z nejslavnějších Čechů současnosti

Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) Tomio Okamura se vůbec neměl stát místopředsedou Sně…