Hillary Clintonová a George Soros se s porážkou nesmířili: Nové informace o jejich akcích

22.03.2017 7:50

Jak nasvědčuje zjištění serveru Daily Caller, Hillary Clintonová a její podporovatelé se stále nesmířili s vítězstvím Donalda Trumpa v prezidentských volbách. Clintonová ohlásila návrat do veřejného života a filantrop George Soros se chystá ve větší míře financovat uskupení, která vystupují proti Trumpovi.

Hillary Clintonová a George Soros se s porážkou nesmířili: Nové informace o jejich akcích
Foto: Archiv vydavatele Vaše věc
Popisek: Clintonová
reklama

Clintonová sice bezprostředně po porážce v prezidentských volbách ohlásila konec své politické dráhy, ale před pěti dny ve svém vystoupení na den sv. Patrika hovořila o svém návratu do veřejného života. „Jsem připravena vyjít z lesa a pomáhat Američanům najít společnou řeč. Jako spoustě mých přátel se mi teď hodně těžko dívá na zprávy. Co můžeme udělat, abychom dali lidi zase dohromady? Pojďme najít způsob, jak tak učinit,“ pronesla Clintonová ve městě Scranton.

Projev ve Scrantonu, kde pracoval dědeček Clintonové a její otec odtud během velké hospodářské krize odešel do Chicaga, byl jedním z mnoha, které má neúspěšná prezidentská kandidátka naplánované pro příští týdny. V květnu bude mimo jiné řečnit na své alma mater, Wellesley College v Massachusetts. Jak dále uvádí zpravodajská televize Fox News, Clintonová také pracuje na knize esejů, kde hodlá komentovat prezidentské volby.

Anketa

Kalousek tvrdí, že mu Babiš roku 2004 sliboval pomoc v politické kariéře, když on jako politik bude rozhodovat ve prospěch Agrofertu. Věříte tomu?

20%
hlasovalo: 11198 lidí

Zlé jazyky tvrdí, že návrat Clintonové zpátky do veřejného života nevzešel pouze z její hlavy, ale stojí za ním americký filantrop maďarského původu George Soros. Ten je dlouhá léta spjatý s její politickou kariérou a přispěl jí finančně i na prezidentskou kampaň. Zatímco jeho přímý vliv na rozhodnutí Clintonové vrátit se zpátky do víru veřejného života lze těžko prokázat, serveru Daily Caller se podařilo zjistit, že Soros financuje některé spolupracovníky Clintonové.

Dlouhé týdny se hovoří o tom, že protitrumpovské protesty minimálně částečně financuje právě Soros, byť jasné důkazy se zatím v médiích neobjevily a vzhledem k delikátnosti takové spolupráce patrně nikdy neobjeví. Nicméně Gara Lamarcha, prezidentka Demokratické aliance, Sorosem vedené skupiny demokratických dárců, připustila v deníku USA Today, že v současnosti probíhá upevňování vazeb mezi aliancí a jednotlivými subjekty, které se staví proti Trumpovi.

Jak Daily Caller připomíná, již loni v listopadu došlo k setkání dárců z Demokratické aliance, na kterém se dojednával společný postup proti Trumpovi. „Nyní se nám podařilo zjistit, že minimálně šest lidí z prezidentského týmu Clintonové hraje klíčovou roli v organizování Ženského pochodu. Tento týden se má uskutečnit prezentace, na které jeho lídři budou Sorose žádat o další peníze,“ píše server s tím, že Soros je známý podporou mnoha levicových uskupení po celém světě.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Josef Provazník

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nic nemáte a zde je důkaz. Explukovník rozstřelil BIS Vrbětice

10:38 Nic nemáte a zde je důkaz. Explukovník rozstřelil BIS Vrbětice

Jak to s Vrběticemi bylo a hlavně nebylo, vysvětluje ve své nové analýze nezávislá zpravodajská agen…