Hilšer: V Rusku převládají nedemokratické názory. To je nebezpečné pro celou Evropu. Budeme spolupracovat s neziskovkami

17.03.2021 10:41

Musíme podpořit svobodně smýšlející Rusy. Když bojují za svou svobodu, bojují i za nás, shodli se poslankyně Helena Langšádlová (TOP 09) a senátor Marek Hilšer. Hodlají spolupracovat s neziskovými organizacemi.

Hilšer: V Rusku převládají nedemokratické názory. To je nebezpečné pro celou Evropu. Budeme spolupracovat s neziskovkami
Foto: Hans Štembera
Popisek: Senátor Marek Hilšer

Bývalý senátor Jiří Vyvadil v roce 2014 založil skupinu Přátele Ruska v České republice. Co nejhlasitěji v ní podporoval politiku prezidenta Ruské federace Vladimira Putina. Jeho kroky vůči Ukrajině, v Sýrii a tak podobně.

Anketa

Bojíte se vakcíny AstraZeneca?

82%
18%
hlasovalo: 13413 lidí

V roce 2021 vzniká na půdě Sněmovny a Senátu skupina s podobným názvem Přátele svobodného Ruska, ale její cíle jsou přesně opačné. Skupina chce podporovat svobodně smýšlející Rusy, kteří musí čelit režimu Vladimira Putina. V jejím čele stojí poslankyně TOP 09 Helena Langšádlová a senátor Marek Hilšer.  

Podle ČTK se do skupiny prozatím zapojilo na 10 poslanců a 8 senátorů. Spolupracovat chtějí i s neziskovým sektorem.

Langšádlová prohlásila, že vznikem této platformy chce dát najevo, že ona ani její kolegové nejsou žádní rusofobové. Mají prý velkou úctu k ruské kultuře i k lidem, kteří v Rusku smýšlí svobodně. A právě ty chtějí podpořit.

„Některé naše reakce v poslední době mohou vyznívat, že jsme protiruští, ale můžeme ubezpečit, že to tak není. Máme velký respekt a úctu k minulosti, kultuře i občanům Ruska, kteří smýšlejí demokraticky," uvedla poslankyně.

S Hilšerem se shodují v tom, že ve chvíli, kdy v Rusku převládají nedemokratické názory, je tato země nebezpečná pro celou Evropu. „Myslím i, že si zaslouží naši podporu, protože pokud bojují za svou svobodu, bojují i za naši svobodu,“ uvedl Hilšer na tiskové konferenci, kde byl vznik platformy oznámen, na adresu svobodně smýšlejících Rusů.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Velká akce ČSSD. Když pustili Maláčovou na pódium, začalo to lítat. Schillerové muselo zvonit v uších

20:48 Velká akce ČSSD. Když pustili Maláčovou na pódium, začalo to lítat. Schillerové muselo zvonit v uších

Optimismus a očekávání dobrých volebních výsledků – v takovém duchu se nesla atmosféra startu horké …