„Zjistili jsme, že 80 procent materiálů, s nimiž pracujeme s českými školáky, je vlastně nesrozumitelných,“ prozradila Hoření o snaze přiblížit komunistickou nadvládu nejen v Československu dnešním mladým lidem. Historici zde mají na mysli i mladé Brity, Finy či Španěly. O mnohovrstevnosti života v reálném socialismu se mohou poučit i Češi, Moravané a Slezané.
Historie je způsob, jak mluvit o současných problémech. Je to zrcadlo, skrze které můžeme otevírat dnešní problémy. V oblasti mezinárodní politiky přetrvávají podobné problémy i dnes. Snažíme se také ukázat, jaké možnosti nabízel občanský odpor tehdy a jaké nabízí dnes,“ shrnula Hoření.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: mp