Hit internetu. Statisíce lidí zhlédly trapasy velkých politiků

30.08.2013 23:00

UVNITŘ VIDEA Neexistuje dokonalý člověk – a neexistuje ani dokonalý politik. A tak, stejně jako obyčejné smrtelníky, i politiky potkávají menší či větší trapasy. Na rozdíl však od těch trapasů obyčejných lidí trapasy politických elit často zaznamenávají kamery.

Hit internetu. Statisíce lidí zhlédly trapasy velkých politiků
Foto: Hans Štembera
Popisek: Sněmovna své rozpuštění odhlasovala

A tak se na serveru YouTube objevil souhrn trapasů českých politiků za posledních 20 let. Zhlédlo ho již více než 800 tisíc diváků.

Možná má jít o určitou satisfakci občanům za to, co vše je třeba s českou politickou scénou vydržet. V každém případě autorům sestříhaného videa nelze vytknout to, že by tím chtěli stranit levici či pravici. Objektivně předkládají trapasy tak, jak se děly, bez ohledu na to, zda postihly komunistu, sociálního nebo občanského demokrata. A protože jde o jejich spektrum napříč 20 lety, divák se může pobavit i nad politiky, které už dnes nevídá. Anebo případně posoudit to, že i politici stárnou – včetně těch, kteří se stali třeba prezidentem.

Nutno dodat, že většina výroků nepotřebuje bližší komentář. Hlavními hvězdami jsou opakovaně Miloš Zeman a Václav Klaus. Jeho hláška: „Já mám vždycky pravdu…“ vyjadřuje mnohé. Ovšem kamera ho zachytila i v jiných momentech – například, když přiznával kvůli rachotu: „Já se tady zblázním. Já se tady opravdu zblázním."

Úsměv však určitě vyvolávají i další hlášky – třeba ta, v které komunista Pavel Kováčik osloví poslance od řečnického pultíku „soudruhy“...

Videí s touto tematikou nabízí YouTube celou řadu

Další souhrn politických hlášek za zhruba posledních 20 let sestavil a umístil na YouTube autor podepsaný jako Devadesátník. Jejich prostřednictvím tak lze zavzpomínat na perličky ve výrocích Václava Havla, Miroslava Sládka, Miloše Zemana, Václava Klause, Mirka Topolánka, Jiřího Paroubka, Petra Nečase a také moderátora Václava Moravce.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Alena Hechtová

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Okamura se ohradil proti pomluvám od Hrušínského, Láska se mu vysmál: Takto hájíte svobodu slova?

17:28 Okamura se ohradil proti pomluvám od Hrušínského, Láska se mu vysmál: Takto hájíte svobodu slova?

Senátor Václav Láska (SEN21) se podivuje nad jednáním předsedy SPD Tomia Okamury, který podal předža…