Hlava nebere! V ANO se demonstrace nelíbila

10.01.2021 19:42

Milan Pour, poslanec za vládní hnutí ANO, se vyjádřil k demonstraci proti nesmyslným restrikcím české vlády na Staroměstském náměstí. Prý mu to hlava nebere. „Dokonce nemají ani roušky!“ Jako národ se údajně musíme víc semknout. Omezovací opatření tu podle něj nejsou proto, aby likvidovala společnost.

Hlava nebere! V ANO se demonstrace nelíbila
Foto: Hans Štembera
Popisek: Demonstrace proti vládním opatřením na Staroměstském náměstí
reklama

Anketa

Jaký trest navrhujete pro podniky a živnostníky, kteří mají otevřeno navzdory zákazům?

hlasovalo: 14244 lidí

„V době, kdy v naší vlasti stoupají počty nakažených, naplňují se nemocnice vážně nemocnými koronavirem, lékaři a zdravotnický personál jsou již značně vyčerpaní, na pražském Staroměstském náměstí demonstrují asi tři tisíce lidí, kteří chtějí zrušit veškerá vládní opatření. A při demonstraci řada demonstrujících nedodržuje předepsané rozestupy, a dokonce nemá ani roušky,“ rozlítil se poslanec.

Prý chápe, že situace kolem koronaviru trvá již dlouho, ale útěchou nám má být, že ve stejné situaci jsou i okolní státy. „Když člověk sleduje v médiích, jaká striktní opatření zavádějí sousední země, ale i řada dalších zemí na západ od nás s tradiční parlamentní demokracií a respektováním občanských svobod, tak přece je zřejmé, že tato vládní opatření nemají za cíl v naší zemi rozvrátit ekonomiku a omezovat osobní svobody, ale naopak cílem je zajistit ochranu zdraví občanů před koronavirem. Vybalancovat, aby většina občanů naší vlasti byla spokojená a někteří nepřišli neuváženými činy o své životy, a zároveň aby nedošlo k ekonomickému kolapsu státu a ke kolapsu zdravotnictví, je velmi složité,“ poučoval politik.

A řešení podle Poura? „Je třeba se v tomto těžkém období našeho života semknout, pomáhat si, být disciplinovaní, a tak se dožít ve zdraví do jarních měsíců, kdy bude dosažitelná vakcinace a také počasí již nebude hrát do karet té bestii, totiž koronaviru. Pokud nebudeme k sobě navzájem ohleduplní, nebudou někteří respektovat přijatá opatření, potom boj proti koronavirové pandemii bude stát státní rozpočet nejen více financí, ale bohužel to bude možná znamenat i více zdravotních komplikací a také úmrtí.“

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: AZy

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Zabijáci přepisují dějiny.“ Putin na Rudém náměstí. V ČR nebylo

22:01 „Zabijáci přepisují dějiny.“ Putin na Rudém náměstí. V ČR nebylo

„Dnes jsme svědky toho, že se přeživší členové vražedných komand a jejich následovníci snaží přepsat…