Hledejme u nás takové Chavéze, vyzval Foldyna na tryzně. Filip útočil na církev

19. 3. 2013 17:52

V úterý se ve Sněmovně konala vzpomínková akce na zesnulého levicového venezuelského prezidenta Huga Chavéze. Při svém projevu vyzval poslanec sociální demokracie Jaroslav Foldyna k hledání takových politiků i v Evropě.

Hledejme u nás takové Chavéze, vyzval Foldyna na tryzně. Filip útočil  na církev
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jaroslav Foldyna

"Hledejme takové politiky v Evropě, kteří mají odvahu věci měnit, nejen šlapat vodu a utahovat opasky těm, co se nemohou bránit. Podívejme se na Bulharsko, lidé vyšli do ulic kvůli cenám energie a svrhli vládu. Hledejme naše Hugy Cháveze," vyzval Foldyna na semináři, který se konal v zasedací místnosti poslaneckého klubu ČSSD.

Podle serveru Novinky.cz vychválil Foldyna venezuelského vůdce za to, že do Ústavy prosadil bezplatné školství a zdravotnictví, a odmítl, že byl Chávez diktátor.

Snaha zmařit socialismus

V debatě vystoupil i předseda komunistů Vojtěch Filip, který obvinil katolickou církev z toho, že se výběrem argentinského papeže Františka snaží zvrátit pokus o socialismus v Jižní Americe.

Akci s názvem "Život a dílo Hugo Cháveze" ve sněmovně pořádalo Spojenectví práce a solidarity. Za tuto organizaci se semináře zúčastnili také bývalý ministr zahraničí Jan Kavan nebo ekonomka Ilona Švihlíková.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: adr

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hamáček toho má už dost. Bouchl do stolu a odhalil, jak je to se „syrskými sirotky“ z Řecka: Sedmnáctiletí Pákistánci a Afghánci. Bezpečnostní riziko pro naši zemi!

17:35 Hamáček toho má už dost. Bouchl do stolu a odhalil, jak je to se „syrskými sirotky“ z Řecka: Sedmnáctiletí Pákistánci a Afghánci. Bezpečnostní riziko pro naši zemi!

Ministr vnitra a předseda ČSSD Jan Hamáček se důrazně ohradil proti všem kritikům, kteří mu vyčítají…