Hnutí ANO je v krizi, rozjel se v rádiu exprimátor Kasl a přidal další nepěkné podrobnosti

03.06.2014 18:16

Hnutí ANO vzbudilo u lidí naději, ale pokud se nezmění, nedokáže tuto naději naplnit. Tato slova pronesl bývalý pražský lídr hnutí Jan Kasl, který nenechal nit suchou na šéfce pražské organizace hnutí Radmile Kleslové. Tato žena prý intrikaří, ale pro úspěch hnutí ve volbách mnoho neudělala. A přitom se údajně těší velké důvěře Andreje Babiše, který má v hnutí neustále hlavní slovo.

Hnutí ANO je v krizi, rozjel se v rádiu exprimátor Kasl a přidal další nepěkné podrobnosti
Foto: jankasl.cz
Popisek: Exprimátor Jan Kasl

Jan Kasl mohl být pražským primátorem. Tedy, pokud by se nejrůznější průzkumy nemýlily, že je hnutí ANO v tuto chvíli nejsilnějším politickým subjektem z hlediska voličských preferencí, a kdyby ze dne na den nezmizel z čela kandidátky tohoto hnutí v Praze. Co se vlastně přesně stalo? Kasl popsal situaci v úterních Dvaceti minutách Radiožurnálu Českého rozhlasu.

Kleslová na kandidátce je nepřijatelná, rozjel se zostra Kasl

V úvodu však komentoval situaci kolem Opencard. „Myslím, že je čas na vypsání výběrového řízení na inteligentní e-ticketing. Lidem by se odečítalo to, co by projeli, dělají to dnes asi tři firmy na světě,“ podotkl Kasl. Mělo by se to začít řešit hned, ale bez společnosti, která navrhla, že projekt udrží při životě za stovky milionů korun. Pražský exprimátor to považuje za vyděračský návrh.

Následně hovořil o situaci v pražské organizaci ANO. Ta dnes má asi 170 členů a podle Kasla vedou v zásadě žabomyší spory. Jde o lidi, kteří již mají pocit, že jsou v rámci ANO zasloužilými straníky. Svou roli v tom hraje i Radmila Kleslová, kterou předsednictvo ANO dosadilo do čela pražské organizace, a to údajně na přání pana Babiše.

Paní předsedkyně místo toho, aby řídila stranu organizačně, tak zjistila, že by chtěla kandidovat a stát se dvojkou na kandidátce za Kaslem. A on to považuje za nepřijatelné. „To je člověk, který byl zaměstnancem StB,“ uvedl Kasl. Zkritizoval i politické angažmá Kleslové na Praze 10, odkud vzešly některé nekalosti.

Kasl by volby mohl vyhrát, Kleslová prý nikoliv

S Andrejem Babišem se prý navíc dohodl, že na kandidátku přivede i nezávislé odborníky, kteří by mu v budoucnu mohli pomoci se zvládáním problémů, kterým Praha čelí. Nakonec ale podle Kasla došlo k tomu, že Kleslová tlačila na členy organizace, aby ji nominovali na kandidátku.

„Ona nedělá nic pro programovou přípravu, ona nedělá nic pro přípravu kandidátek,“ vypočítával Kasl další problémy. „Já jsem Andreji Babišovi řekl, že by bylo potřeba, aby paní doktorka šla dělat nějakou jinou stejně důležitou práci, ale abych měl prostor pro svou práci,“ prozradil Kasl. A mnozí se prý divili tomu, co se to v pražské organizaci ANO vlastně děje. „Babiš je inteligentní a tak pochopí, že ty mu ty volby vyhraješ, zatímco paní Kleslová nikoliv," uvedl k tomu bývalý pražský primátor.  

Exprimátor také zopakoval, že hnutí ANO čelí podle jeho názoru velké krizi. Babiš by měl hnutí více otevřít, aby se v něm mohli prosadit schopní lidé. Pokud k tomu nedojde, je hnutí odsouzeno k nefunkčnosti. A to i navzdory tomu, že se Babiš těší obrovské autoritě uvnitř.

„Je škoda, že hnutí ANO dokázalo vzbudit naději v lidech, ale stav toho hnutí tomu neodpovídá,“ uzavřel své vystoupení Kasl.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ošklivý přešlap ČT. Idiot! Vypatlaný eko mozek! Je chorá! Lidé nesdílejí nadšení z „klimatické Grety"

19:54 Ošklivý přešlap ČT. Idiot! Vypatlaný eko mozek! Je chorá! Lidé nesdílejí nadšení z „klimatické Grety"

Šestnáctiletá švédská školačka Greta Thunbergová, která založila hnutí mladých proti klimatickým změ…