Hnutí Andreje Babiše prý bude víc pravicové

17. 2. 2015 11:52

V hnutí ANO sílí před nadcházejícím sněmem, který se koná příští víkend, hlasy, požadující posun doprava. Část členů chce opět zavést alespoň poplatky za pobyt v nemocnici nebo školné na vysokých školách. Informují o tom dnešní Hospodářské noviny.

Hnutí Andreje Babiše prý bude víc pravicové
Foto: Hans Štembera
Popisek: Andrej Babiš

Stále více členů si podle listu myslí, že ANO už si dál nevystačí s přísliby jako „Prostě to zařídíme“ nebo „Ano, bude líp“, a chtějí dosud populistické a antiestablishmentové hnutí přeměnit na středopravicovou stranu. „Naše hnutí chce reprezentovat středopravou politiku. A sněm by měl jasněji a zřetelněji definovat tuto pozici hnutí ANO na české politické scéně,“ cituje list poslance ANO Josefa Hájka.

Zaveďme znovu poplatky za pobyt v nemocnici

Jeho straničtí kolegové David Kasal a Miloslav Janulík prý chtějí ve vládě otevřít debatu o znovuzavedení poplatku za pobyt v nemocnici. Poslanec Ivan Pilný a pražský zastupitel Patrik Nacher zase litují, že byl zrušen druhý pilíř penzijní reformy. Sám Babiš a poslanec Hájek jsou proti snahám zavést náhradní výživné na děti, které by platil stát za chronické neplatiče a pak po nich peníze zpětně vymáhal. Poslanec Pilný chce na vysokých školách zavést spoluúčast těch, kteří si to mohou dovolit. A europoslanec Pavel Telička formuluje dosud chybějící zahraniční politiku ANO. „Je ostře protiruský, proamerický, kritizuje prezidenta Miloše Zemana, a dokonce hájí odkaz Václava Havla,“ uvedl na adresu Teličky list.

Naznačuje také, že by se příklon k pravicovější politice mohl Babišovu hnutí vyplatit. Průzkumy prý totiž naznačují, že na pravici je stále hodně zklamaných příznivců ODS, kteří nevědí, koho volit. „Je to riskantní, ale lehký posun doprava – oni by řekli ke kapitalismu s lidskou tváří. Mohl by zafungovat. Nějaké vyhranění už je pro ně ale nutností,“ cituje list sociologa Jana Herzmanna.

Nejdůležitější osoba v hnutí, jeho lídr Andrej Babiš, se ale tváří, že zásadní proměna ANO zas tolik potřeba není. „Hnutí ANO je středopravicové, prosazujeme rozumná řešení. Nejde o to být přísnější, ale o to, být prostě praktický a udělat věci správně,“ citoval deník Babišova slova.


 

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Řidičák pro voliče! Bára Hrzánová vám poví, koho by nechala volit a koho ne

16:12 Řidičák pro voliče! Bára Hrzánová vám poví, koho by nechala volit a koho ne

Herečka Bára Hrzánová na náměstí Václava Havla v Praze vzpomínala na listopad 1989. Zdůraznila, že p…