Hnutí Okupujte na Klárově zůstává i bez stanů

28.05.2012 16:20

Aktivisté z hnutí Okupujte (Occupy) zůstávají na pražském Klárově i bez stanů a přístřešků. Dnešní noc strávili pod širým nebem v blízkosti jediného petičního stanu, který jim po nedělním zásahu policie na prostranství zůstal. Park zatím opustit nehodlají. Na místě proto zůstává hlídka městských strážníků, která situaci monitoruje.

Hnutí Okupujte na Klárově zůstává i bez stanů
Foto: Ladislav Carda
Popisek: Protest hnutí Occupy Prague
reklama

Počet obyvatel improvizovaného tábořiště je zhruba o polovinu menší. Na místě zůstalo 15 aktivistů, výrazně ubylo lidí bez domova, kteří se k protestu v minulosti připojili. "Spali jsme dnes v noci ve spacácích nebo pod širákem okolo toho posledního stanu. Já osobně tady zůstanu klidně i v dešti, sám s petičními archy," řekl ČTK účastník protestu.

Policie zasahovala v neděli

Na prostranství kromě hlavního petičního stanu zůstala už jen hromada osobních věcí a zbytků jídla, kterou si musí účastníci rozebrat. V trávě jsou patrné stopy po odklizených stanech. Hnutí prý plánuje seschlá místa v trávníku osít a zvelebit.

Nedělní zásah proti "okupantům" iniciovala městská část Praha 1, podle které protestující zneužili petičního práva tím, že v petičních stanech přespávali a na veřejném prostranství si vytvořili improvizované tábořiště. "V tuto chvíli jsme rádi, že stany zmizely, ale samozřejmě přespávání na trávníku v centru města se nám nelíbí. O dalším postupu budeme jednat," řekla ČTK mluvčí radnice Veronika Blažková. Zástupci hnutí chtějí na městskou policii podat žalobu. Podle nich byl zásah protiprávní.

Místo od neděle monitorují městští a státní policisté. Noc byla podle nich v relativním klidu. Jak dlouho budou muset v parku po směnách hlídat, zatím netuší. "Zůstaneme tady až do odvolání," uvedl jeden ze strážníků.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: joh
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Václav Vlk, signatář Charty: O Babišovi si můžete myslet, co chcete. Ale představte si, že by koronu měli řešit Fiala s Kalouskem...

15:58 Václav Vlk, signatář Charty: O Babišovi si můžete myslet, co chcete. Ale představte si, že by koronu měli řešit Fiala s Kalouskem...

Signatář Charty 77 Václav Vlk má za to, že řada lidí sice nemusí milovat Andreje Babiše (ANO), ale v…