Hochštapler Vaklav a vzpomínky na Husákův areál nicoty. Vratné lahve po americku

Spustit čtení článku

Tato funkce je dostupná jen pro přihlášené uživatele s aktivním předplatným typu Lepší čtení a vyšší. Předplatné i Prémiové body PL můžete získat i zdarma, přečtěte si více v tomto článku.

06.09.2025 17:45 | Reportáž

„Mudrlant z Hrádečku tam koktal, ale všichni na něj: ‚Dear Vaklav.‘ Všichni levičáci se mu klaněli a objímali ho. To byla neuvěřitelná show,“ vzpomíná krajan z USA Bohumil alias Bob Obdržálek. Některé své vzpomínky dokonce popsal v povídkové knížce Americká klientela. V ní vzpomíná na zákazníky vlastní výkupny použitých lahví a plechovek.

Hochštapler Vaklav a vzpomínky na Husákův areál nicoty. Vratné lahve po americku
Foto: Archiv BO
Popisek: Bob Obdržálek z amerického Springfieldu

„Autor děkuje všem komunistickým zločincům a jejich přisluhovačům, bachařům I. a II. skupiny nápravně výchovných ústavů za to, že mu vnukli myšlenku trvale opustit jejich společenství a usadit se v nejlepší zemi na světě,“ zní neotřelé poděkování Bohumila alias Boba Obdržálka, krajana z USA, v knížce Americká klientela. Během let nasbíral za Atlantikem nespočet příhod, často s ne moc lichotivým odkazem na rodnou hroudu. Posuďte sami.

Výkupna použitých lahví a plechovek

Knížku Americká klientela vydal bývalý chartista Bob Obdržálek, který dnes žije v městečku Springfield v americkém státě Vermont, vlastním nákladem. Málokdo z vás se k ní proto dostane, protože ji autor věnuje jen známým. Autorovi článku ji poslal s přáním: „Doufám, že tě to pobaví.“ Jde o krátké povídky ze zážitků se zákazníky, kteří navštěvovali jeho výkupnu použitých lahví a plechovek, kterou tam s manželkou Irenou provozoval. Každému z nich přidělil nějakou přezdívku, takže se kapitoly jmenují jako Hladový Holanďan, Řehta, Vaklav, Prďoch a tak dále.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

JUDr. Jindřich Rajchl byl položen dotaz

Rozhodnutí soudů

Když se vám rozhodnutí soudů nelíbí, tak je znevažujete a vlastně tím podrýváte důvěru v soudy. Nestačí, že je mizivá důvěra v politiky? Proč ještě rozvracet důvěru v soudy? Dokážete uznat, že soudy rozhodly správně, i když se vám to nelíbí? Co je teda pro mě zarážející je ne rozsudek, ale to, že by...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Zase utekli“. Okamura potkal v Berlíně štáb ČT, má to natočené

20:31 „Zase utekli“. Okamura potkal v Berlíně štáb ČT, má to natočené

Předseda Poslanecké sněmovny Tomio Okamura (SPD) se v pátek 26. června 2026 během dvoudenní konferen…