Hoďte běžence tygrům. V Německu málem došlo k velmi brutální performanci

30.06.2016 14:13

Poněkud brutálním způsobem chtěla skupina německých aktivistů dotlačit tamní politiky ke změně jednoho ze zákonů týkajících se uprchlíků. Čtveřici tygrů, kteří se téměř dva týdny proháněli klecí v centru Berlína, plánovali předhodit běžence. Byť se jim pár dobrovolníků přihlásilo, z akce nakonec sešlo.

Hoďte běžence tygrům. V Německu málem došlo k velmi brutální performanci
Foto: Zoo Tábor
Popisek: lev
reklama

Akci dle ČTK iniciovalo Centrum pro politickou krásu, které tímto gestem chtělo přinutit vládu ke zrušení části pobytového zákona, jež přepravním společnostem zakazuje vzít na palubu dopravního prostředku směřujícího do Evropské unie cestujícího bez platného víza.

Podle aktivistů toto opatření vede k tomu, že stovky tisíc uprchlíků riskují své životy, plaví se do Evropy na vratkých člunech a ještě za to platí tisíce dolarů překupníkům místo toho, aby si za několik stovek dolarů jednoduše pořídili letenku.

Protože přístup Německa i dalších zemí EU považují aktivisté za brutální hru s osudy uprchlíků, což jim připomíná hry v antickém Římě, vystavěli v turistickém centru Berlína novodobou arénu – klec obehnanou z větší části dřevěnou překližkou, do níž skrze sklo mohli kolemjdoucí nahlédnout. „Žrát uprchlíky – nouze a hry,“ vyvěsili na zápasiště.

Uvnitř se po necelé dva týdny nacházela čtveřice tygrů, kteří měli nakonec roztrhat nějakého uprchlíka. Aktivistům se přihlásilo několik dobrovolníků, včetně syrsko-libanonské herečky May Skafové, která prý do poslední chvíle zvažovala, jestli má mezi tygry vstoupit, aby se nechala sežrat a zoufalým činem tak upozornila na neutěšenou situaci uprchlíků. Nakonec se však této role vzdala a předala ji přihlížejícím se slovy, že její smrt by německými politiky nepohnula.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: luš
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hejma: Bába a dědek překážejí! Fridrichová by létala jak holubička... Toto jsem zažil

7:24 Hejma: Bába a dědek překážejí! Fridrichová by létala jak holubička... Toto jsem zažil

„Mám takovej malej příběh s paní Norou...“ začal Ondřej Hejma svůj pravidelný pondělní pořad. Když h…