Holandské vánoční peklo: U vánočního stromečku uhořely dvě české děti

30.12.2017 20:41 | Zprávy

Ve městě Emmen na severovýchodě Nizozemska prožívá jedna z rodin velmi smutný konec roku. Při požáru domu tu uhořely dvě děti ve věku pět a šest let. Rodiče byli převezeni do nemocnice a jsou mimo ohrožení života. Server nizozemského listu De Telegraaf tvrdí, že podle sousedů šlo o českou rodinu. Sousedé už pořádají sbírku na pomoc rodičům.

Holandské vánoční peklo: U vánočního stromečku uhořely dvě české děti
Foto: Jan Rychetský
Popisek: A vlajka Holandska pořád vlaje

Jan Jeuring chtěl v sobotu nad ránem vyrazit do práce, když tu najednou zaslechl úpěnlivé volání o pomoc. Rozběhl se a dorazil na místo požáru jako vůbec první. Viděl matku, jak stojí před domem a křičí „moje děti!“ Její dvě děti byly totiž stále v hořícím domě.

Celý článek v holandštině naleznete zde

Jeuring později novinářům řekl, že křik trpící matky mu pronikl až do kostí. Zamrazilo ho. Děti neměly šanci. Otec dětí pracuje pro město, ve veřejných službách. Stál prý před domem jen v pyžamu a bezmocně volal své děti. Policie zatím neoznámila, co požár způsobilo, ale podle zdrcené matky se v domácnosti vzňal vánoční stromeček.

Jeuring s manželkou Claudií začali okamžitě organizovat sbírku na pomoc rodičům a během chvíle získali na čtyřicet darů. Zčernalý dům s vyraženými okny hlídají strážci zákona. Stojí ve městě jako pochmurná připomínka rodinné tragédie. Rodiče prý neměli v okolí moc přátel, protože to byli Češi a neuměli moc dobře holandsky.

Další informace v holandštině naleznete zde

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: mp

RNDr. Luděk Niedermayer byl položen dotaz

Green Deal

Dobrý den, obracím se na vás jako na zastánce tohoto paktu nebo co to je. Můžete mi říci, kde třeba většina z nás má brát peníze na auta bez spalovacích motorů? Neměla by tedy minimálně EU lidem na nová auta nějak přispět? Myslíte si, že si je lidé u nás, kteří vydělávají kolem 20 tisíc měsíčně moho...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Zničíme vám život. Tohle vám provedeme.“ Medveděv odplácí České republice

12:26 „Zničíme vám život. Tohle vám provedeme.“ Medveděv odplácí České republice

USA a jejich zkurvení spojenci – nám vyhlásili válku bez pravidel. Alespoň to tvrdí Dmitrij Medveděv…