Holec nad nápadem herce Čermáka: Nejkratší cesta do lágru. Umělci kolaboranti to mají v sobě

14.02.2026 13:46 | Monitoring

Komentátor Petr Holec si nebral servítky a opřel se do herce Hynka Čermáka kvůli jeho výrokům o koncesionářských poplatcích. Systém financování veřejnoprávních médií Holec nazval „plošnou loupeží“ a Čermákovy postoje vyhodnotil jako „povýšenou dobromyslnost“ či „bolševickou mentalitu“.

Holec nad nápadem herce Čermáka: Nejkratší cesta do lágru. Umělci kolaboranti to mají v sobě
Foto: Repro XTV
Popisek: Petr Holec

Komentátor Petr Holec se tentokrát pustil do herce Hynka Čermáka. Ten v debatě o koncesionářských poplatcích v České televizi prohlásil, že pokud senioři nebudou mít 200 korun měsíčně na jejich úhradu, mohou jim pomoci jejich děti.

Holec dodává, že Čermák svým výrokem národu předvedl, jak nejen on, ale i jeho „soudruzi z národní umělecké fronty“ uvažují mimo skutečný život většiny společnosti. A že než coby samozvaná elita, jak si o sobě rádi myslí, působí spíš jako „jelita“. Čermákův nápad, jak by senioři měli řešit koncesionářské poplatky, podle komentátora ukazuje jen to, že zmíněný je mentálně na tom v podstatě jako malé dítě.

Herec v České televizi také připomněl, že veřejnoprávní média si platíme my, voliči, a že za své peníze máme dostávat nezávislou žurnalistiku. Holec k tomu ironicky poznamenává, že v tom má vlastně pravdu – ČT i ČRo za naše peníze produkují žurnalistiku tak „nezávislou na realitě“, že jim podle STEM většina lidí nedůvěřuje a podle Kantaru si většina nepřeje ani samotné poplatky. 

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Andrej Babiš byl položen dotaz

Babiš

A jak za vaší vlády zbohatl Agrofert?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Já zas říkám, že , Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré DiskuseVoltra , 14.02.2026 14:04:53
pokud herci typu Čermáka, Čvančarové, Haváčové a dalších, přisátých na ČT nejsou schopni se uživit sami, mohou jim pomoci jejich děti.

|  26 |  0

Další články z rubriky

Lhali, pak mazali, ale to nepomůže. Rajchl chystá na média předžalobní výzvy

18:52 Lhali, pak mazali, ale to nepomůže. Rajchl chystá na média předžalobní výzvy

Jindřich Rajchl (PRO, zvolen za SPD) se pustil do mainstreamových médií, která šířila lži o údajném …