Holešovská výzva znovu útočí: Půjdem na Hrad, na radnice, nakopem je do zadnice

12.10.2012 14:28

Petice za odchod vlády a za závazné referendum, které by mohli vyvolat občané, podepisovali v pátek účastníci demonstrace na pražském Václavském náměstí. Protivládního shromáždění, které svolali organizátoři z hnutí nespokojených občanů Holešovská výzva, se účastnilo několik desítek lidí. Masivní několikatisícové protesty z poloviny března se od té doby iniciátorům hnutí zopakovat nepodařilo.

Holešovská výzva znovu útočí: Půjdem na Hrad, na radnice, nakopem je do zadnice
Foto: Martin Kovář
Popisek: Demonstrace Holešovské výzvy na Václavském náměstí

Pod peticí za demisi současné vlády se podařilo shromáždit přes 12 000 podpisů, zaznělo z tribuny. Organizátoři uvedli, že po dnešním shromáždění, které má trvat čtyři hodiny, odnesou petiční archy do Poslanecké sněmovny.

Oběti současného režimu

Stoupenci Holešovské výzvy přišli se žlutými plackami s nápisy "stydím se za vládu a prezidenta ČR a chci jejich demisi". Jiní měli vlajku a placky s nápisy "4. odboj - bojujeme za všechny, kdo se nemohou nebo neumějí bránit". Padala i ostrá slova, například: "Půjdem na Hrad, na radnice, nakopem je do zadnice."

Řečník z tribuny vyzval všechny, hlavně ty, kteří nemohli přijít na demonstrace, které se dnes mají konat i v jiných městech, aby za okny zapálili svíčky za oběti současného režimu. Za ty lidí, kteří skončili sebevraždou, když se dostali do bezvýchodné životní situace, prohlásil.

Holešovská výzva předpokládá, že po demisi vlády by byl jmenován dočasný kabinet odborníků a začala by příprava "spravedlivých demokratických" voleb. Požaduje také uzákonění referenda, zastavení církevních restitucí a penzijní, sociální, zdravotnické a školské reformy.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: čtk, mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Útok na Babiše, jde to do rodiny. „Velká prasárna!“ Kalousek to schytal. A hned po něm senátor Smoljak. „Chucpe!“

18:12 Útok na Babiše, jde to do rodiny. „Velká prasárna!“ Kalousek to schytal. A hned po něm senátor Smoljak. „Chucpe!“

V politice bývá běžné, že se do ní zatahují rodinné spory, protože je v ní jakýkoli útok dobrý. „Ale…