Hollande znovu oznámil, že nepřijede do Česka. Kvůli dalšímu teroristickému útoku

26.07.2016 21:14 | Zprávy
autor: mp

Francouzský prezident François Hollande nepřijede ve středu do Prahy. Návštěvu byl nucen zrušit kvůli dnešnímu teroristickému útoku v Normandii. Hollande měl původně přijet minulý týden, kdy návštěvu zrušil po útoku v Nice. S prezidentem Milošem Zemanem se chce ve středu spojit telefonicky. V tiskové zprávě o tom informoval Zemanův mluvčí Jiří Ovčáček. Zprávu přinesla ČTK.

Hollande znovu oznámil, že nepřijede do Česka. Kvůli dalšímu teroristickému útoku
Foto: Radim Panenka
Popisek: Miloš Zeman a François Hollande v Elysejském paláci

Hollande měl jednat se Zemanem a premiérem Bohuslavem Sobotkou zejména o bezpečnostní situaci v Evropě, ale i o budoucnosti Evropské unie po plánovaném odchodu Velké Británie. Zeman se s Hollandem sešel v září 2014 při své návštěvě Paříže, kdy svůj protějšek pozval na návštěvu Prahy. Sobotka se s francouzským prezidentem setkal letos v březnu.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

MUDr. Zdeněk Hřib byl položen dotaz

Tvrdíte, že míříte do příští vlády

S kým? Myslíte, že ANO volby nevyhraje? Vyhrává je přeci už několik volebních období. Nebo uvažujete i o tom, že byste s ním šli do koalice? A podle čeho soudíte, že se do vlády dostanete? Váš poslední volební výsledek nebyl až takový zázrak, nemyslíte?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Fajn strejda.“ Jurečka šokoval přirovnáním Turka

18:42 „Fajn strejda.“ Jurečka šokoval přirovnáním Turka

Marian Jurečka se dal do srovnávání politických osobností a míní, že za své působení v politice nepo…