Hollandovi ruku nepodám. „Máme toho dost,“ vzkázal elitám vzpurný policista a ukázal na problém. Prý byl ve stresu

19.06.2016 14:42

Jeden z francouzských policistů odmítl podat ruku prezidentu Francoisi Hollandeovi i premiérovi Manuelu Vallsovi. Hollande dorazil na pietní shromáždění k uctění památky obětí pondělního útoku islamisty. Při něm zahynul jeden z mužů zákona a jeho partnerka. Informuje o tom server Echo24.cz.

Hollandovi ruku nepodám. „Máme toho dost,“ vzkázal elitám vzpurný policista a ukázal na problém. Prý byl ve stresu
Foto: archív Vaše Věc
Popisek: Hollande, Valls

Hollande následně pokračoval dál, Valls se však zastavil a začal s policistou hovořit. Policista se pak nechal slyšet, že ruku oběma představitelům státu nepodal z prostého důvodu. „Máme toho dost,“ poukázal na problémy v policejním sboru. 

Původní text ZDE.

Server The Local poté uvedl, že šlo o demonstraci stresu, který byl následkem útoku na kolegy. Vedoucí představitelé policejních odborů si nemyslí, že šlo o vzpurné gesto jako znak rostoucího rozporu mezi státem a policií. 

Dvaačtyřicetiletého policejního velitele Jeana-Baptista Salavinga bodl několikrát nožem do břicha 25letý Francouz marockého původu Larossi Abball, hlásící se k Islámskému státu. Abbal následně držel v policistově domě jeho ženu i syna. Ženu následně také zabil. Zadržený Abbal vyzval podle AFP k útokům na policisty, novináře, veřejné činitele, strážce věznic a rappery. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Tomáš Rosí. Pozoruhodná cesta od normálního novinaře k ústřednímu cenzorovi. Pak se Petr Žantovský zaměřil na cenu, kterou si roky navzájem uděluje ghetto vyvolených

7:17 Tomáš Rosí. Pozoruhodná cesta od normálního novinaře k ústřednímu cenzorovi. Pak se Petr Žantovský zaměřil na cenu, kterou si roky navzájem uděluje ghetto vyvolených

TÝDEN V MÉDIÍCH Zavíráním diskusí, blokováním mailové komunikace nevhodných odesílatelů či z nepohod…