Homosexuální manželství mě uráží, říká prominentní kandidát na prezidenta USA

08.04.2015 14:15

Podle editora amerického magazínu Reason Jacoba Sulluma se kandidát na prezidentský úřad Rand Paul zcela správně označuje za „jiného republikána“. Sullum se však obává, že ve snaze uspět v republikánských primárkách bude Paul potlačovat ty ze svých názorů, které stojí nejvíce za pozornost.

Homosexuální manželství mě uráží, říká prominentní kandidát na prezidenta USA
Foto: wikipedia
Popisek: Americká vlajka.
reklama

Za první náznak potvrzující jeho obavy považuje Sullum nedávný Paulův návrh na zvýšení výdajů na obranu o 190 miliard dolarů v průběhu příštích dvou let. Přitom před čtyřmi lety naopak podporoval snížení výdajů na obranu o 164 miliard dolarů. „Paul chce zřejmě uspokojit republikány, kteří absurdně trvají na tom, že současný rozpočet je nevyhovující, byť z něj jdou hned dvě pětiny na globální vojenské výdaje. Ovšem republikáni potřebují spíš kandidáta, který chápe, že každý dolar vynaložený na armádu je dobře investovaným dolarem,“ konstatuje Sullum.

Podobnou změnu v Paulových názorech vidí Sullum i v oblasti zahraničních intervencí. „Rand Paul se staví čím dál pozitivněji ke schvalování války s Islámským státem. Slouží mu alespoň ke cti, že považuje za nutnost, aby každou vojenskou akci schválil Kongres, a fakt, že stále odmítá americkou účast v syrské občanské válce,“ poukazuje Sullum a dodává, že před třemi lety Paul sděloval CNN, že Spojené státy zasahují na mnoha místech a tak často, že ani neví, jaký je k tomu důvod. „Místo abychom se poučili z cizích neúspěchů, vrháme se střemhlav do dalších dobrodružství, kterým ne zcela rozumíme,“ cituje Sullum Paula.

celý text v angličtině máte k dispozici ZDE

Paul se dle jeho názoru snaží vyjít vstříc do jisté míry sociálním konzervativcům i vojenským jestřábům. „Minulý měsíc prohlásil na Fox News, že homosexuální manželství uráží jeho i spoustu dalších lidí. Doplnil ovšem, že by tyto otázky měly svobodně řešit jednotlivé státy konfederace. Podobně hovořil v roce 2013 při společném obědě s evangelickými pastory. S nadsázkou jim sděloval, že není žádný hippie, který by obhajoval možnost vyjít si na veřejnost bez šatů. Dokonce prohlásil, že není libertarián, ale libertariánský republikán s konzervativními sklony, který nade vše ctí americkou ústavu,“ připomíná Sullum.

V souladu s Paulovým respektem k ústavě připomíná Sullum jeho prohlášení, ve kterém se vyjádřil pro legalizaci marihuany pro lékařské nebo rekreační využití. „A to i přesto, že on sám takový krok nepovažoval za zrovna nejlepší nápad,“ píše Sullum. Podle jeho názoru však Rand Paul nebude akcentovat své postoje v oblasti protidrogové politiky či soudnictví, protože těmto tématům se věnují i další prezidentští kandidáti republikánů. „Je však jisté, že bude i nadále vyjadřovat své obavy z výkonné moci. Největší výzvou pro něj bude, aby se i nadále lišil od ostatních republikánských kandidátů. Ne však natolik, aby kvůli tomu přišel o nominaci. Nejsem si však jistý, jestli jde obojí úspěšně skloubit dohromady,“ uvažuje Sullum.  


 


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: pro
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

A brzdí. Ilona Csáková pod tlakem. Stejně si ji vychutnali

12:01 A brzdí. Ilona Csáková pod tlakem. Stejně si ji vychutnali

Zpěvačka Ilona Csáková se opřela do Andreje Babiše, že se chlubí lékem Ivermektinem, který prosazova…