Homosexuální, nebo heterosexuální rodiče? To je jedno. Istanbulskou úmluvu potřebujeme, říká Maxová od Babiše

10.03.2019 17:59 | Zprávy
autor: mp

Moderátorka internetové televize XTV Jana Bobošíková v neděli odpoledne přivítala před kamerami poslankyni hnutí ANO Radku Maxovou. Bobošíková ji představila jako ženu, která bojuje za manželství pro homosexuály a prosazuje ratifikaci Istanbulské úmluvy, a bývalou ředitelku kontroly kvality v Kosteleckých uzeninách. Dáma se jasně vymezila proti Evropské unii a popsala, proč by vztah dvou homosexuálů postavila na roveň manželství.

Homosexuální, nebo heterosexuální rodiče? To je jedno. Istanbulskou úmluvu potřebujeme, říká Maxová od Babiše
Foto: Archiv
Popisek: Radka Maxová

Jako bývalá zaměstnankyně Babišova Agrofertu, který je momentálně odložen v premiérově svěřenském fondu, se Maxová vyjádřila k českým kontrolám polského masa. Dáma je ráda, že jsou tyto kontroly velmi důsledné.

„Myslím si, že bezpečnost našich občanů je na prvním místě,“ zdůraznila Maxová s tím, že nesouhlasí s doporučením Evropské komise, aby veterinární správa nevěnovala tak velkou pozornost polskému masu. „Já s tímto postojem nesouhlasím, protože pro mě jako pro bývalou kontrolorku je stěžejní bezpečnost našich občanů. Takže v tomto bychom měli bojovat za suverenitu, protože je naše věc, jak si chráníme občany. Já si myslím, že nám tady Evropská komise ukazuje, že má různý postoj k různým věcem, a já jsem ráda, že my bojujeme za naši suverenitu v této oblasti,“ zdůraznila.

Jedním dechem dodala, že suverenitu Česka hodlá chránit i tím, že bude jasně proti nápadům na společnou azylovou politiku. „I pan premiér avizuje, že prostě není potřeba dělat stejnou azylovou politiku. Je potřeba chránit naše občany,“ uvedla politička.   

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Petra Prokšanová byl položen dotaz

Komunisti

Co dobrého je podle vás na době, kdy tu vládli komunisté? Ano SSR nás osvobodil, protože taková byla dohoda a měl na tom vlastní zájem, a to zmocnit se nás. Demokracie a svoboda pak nenastaly, což je to hlavní, ale konaly se politické procesy a vůbec o všem rozhodovala stranická knížka. Vy tvrdíte, ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Měli jste odmítnout. Ústavní odborník Ústavnímu soudu

19:15 Měli jste odmítnout. Ústavní odborník Ústavnímu soudu

ParlamentníListy.cz získaly stanovisko advokáta a odborníka na Ústavní právo Jaroslava Kuby, které v…