Hon na Lipovskou kvůli ČT: Feministky? Kde byly? Proč „nekvičely“? Až si přečtou tohle, něco začne

06.02.2020 18:19

Advokátka Monika Čírtková se vložila do sporu o ekonomku Hanu Lipovskou, do které se obula devatenáctka senátorů a dala jasně najevo, že si nepřejí, aby Lipovská působila v Radě ČT, kam ji nominovala Česká biskupská konference. Čírtkovou mimo jiné zaujalo, že se na stranu Lipovské nepostavili stoupenci feministického hnutí.

Hon na Lipovskou kvůli ČT: Feministky? Kde byly? Proč „nekvičely“? Až si přečtou tohle, něco začne
Foto: Archiv HL
Popisek: Ing. Hana Lipovská, Katedra ekonomie, Ekonomicko-správní fakulta Masarykovy univerzity
reklama

Čírtková ocenila, že čeští biskupové dokázali najít shodu na tom, že do Rady ČT nominují tak mladou ženu. Lipovská se narodila až po roce 1989. Ačkoli je katolická církev všeobecně považována za velmi konzervativní organizaci, sáhla při nominaci právě po mladé ženě.

Anketa

Byl by Dominik Hašek dobrý prezident?

2%
98%
hlasovalo: 32506 lidí

„Ctihodným pánům biskupům zjevně stačily charakteristiky této ženy, její čistý morální profil, vzdělání, odborná erudice, publikační činnost a vyjadřovací schopnosti, a nenechali se svazovat žádnými předsudky. Doufám, že to české feministky, neustále kvičící po vyšším zastoupení žen ve všemožných funkcích, ocení a Jeho Excelence pan kardinál za to od nich obdrží nějakou cenu,“ napsala advokátka na sociální síti Facebook.

Naproti tomu devatenáctka senátorů si podle Čírtkové žádné ocenění nezaslouží.

„Cenu naopak asi nedostanou senátoři v čele s takovými jmény jako Marek Hilšer, Lukáš Wagenknecht a Václav Láska. Snažit se standardně nominovanou kandidátku odstřelit už před volbou, to se jen tak nevidí. A odstřelit ji chtěli proč? Protože si dovolila vyjádřit nějaké názory, které se jim – považte – nelíbí. Přitom mezi kandidáty do rady je zajisté více jmen, která nemusejí být pánům senátorům po chuti. Že si pro ten svůj dopis vyberou zrovna mladou ženu! To je ale náhodička,“ napsala kousavě.

Do třetice ji zarazilo, že se Lipovské proti senátorům nezastali stoupenci feministického hnutí v Česku. Zvlášť když v Radě ČT sedí momentálně jediná žena, takže by se o slovo měli přihlásit i zastánci genderové vyváženosti. Čírtková ale tuší, kdy se Lipovská dočká zastání u těchto hnutí.

Fotogalerie: - Rozloučení s Kuberou

Pietní shromáždění k uctění památky předsedy Senát...
Pietní shromáždění k uctění památky předsedy Senát...
Pietní shromáždění k uctění památky předsedy Senát...
Starosta Teplic Hynek Hanza(vpravo)
Marek Hilšer
Pietní shromáždění k uctění památky předsedy Senát...

„Já vím kdy. Nikdy. Protože není jejich. Takhle kdyby se někdo otřel o nějakou genderovou pracovnici, která nenávidí muže, to by bylo kraválu. Ale slušné, vzdělané ekonomky, která nikomu nic neprovedla, se tyhle čarodějnice nezastanou. To musí udělat sbor biskupů. Alespoň zase o něco lépe víme, s kým máme tu čest,“ uzavřela své prohlášení.

O Haně Lipovské

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Včera jsem byl v restauraci. Vedle Piráti, další stůl okamurovci, socani, černoprd*lníci... A v rohu sám Babiš. Štěpánek zveřejnil ohromující FOTO

12:35 Včera jsem byl v restauraci. Vedle Piráti, další stůl okamurovci, socani, černoprd*lníci... A v rohu sám Babiš. Štěpánek zveřejnil ohromující FOTO

Hudebník a člen Trikolóry Petr Štěpánek se pracovně vypravil do prostor Poslanecké sněmovny, aby s h…