Horáček: Z reportáže o mladém Babišovi mám pocit manipulace. Jedna věc je ale zvláštní

15.11.2018 15:49

Náměstek Národního ústavu duševního zdraví Jiří Horáček se vyjádřil k reportáži o synovi Andreje Babiše (ANO). Poznamenal, že dokumentace ošetřující lékařky Andreje Babiše mladšího Dity Protopopové je v pořádku po etické i právní stránce. Co shledává jako zvláštní, je situace, kdy se o Andreje Babiše mladšího staral manžel lékařky. Uvedl to v rozhovoru pro Český rozhlas Plus.

Horáček: Z reportáže o mladém Babišovi mám pocit manipulace. Jedna věc je ale zvláštní
Foto: Repro foto ČT24
Popisek: Premiér Babiš na tiskovce z Palerma

Horáček zároveň pro rozhlas uvedl, že má z reportáže Sabiny Slonkové a Jiřího Kubíka pro TV Seznam pocit manipulace. „Je otázka, jestli takový záznam vůbec použít, natočený skrytou kamerou. Ten problém spočívá v tom, že člověk, který je nějakým způsobem nemocný, ať už tělesně, nebo duševně, má skutečně trošku sníženou obranyschopnost proti tomu, aby neřekl něco, co by spontánně sám neřekl,“ podotkl Horáček.

Anketa

Má premiér Andrej Babiš po slovech svého syna vaši lidskou důvěru?

89%
11%
hlasovalo: 38809 lidí

  • Původní text ZDE

Následně se rozhovořil o osobě Dity Protopopové, jež pracuje na pětinový úvazek v Národním ústavu duševního zdraví. Dle jeho slov jde o osobu s vysokou morální integritou a šikovnou psychiatričku. „My jsme nenašli žádnou zprávu, která by byla v nesouladu s lékařskou etikou, ani s právem,“ podotkl Horáček. Negativně pak zhodnotil pouze to, že se o pacienta staral manžel lékařky.

„Lékař může psát zprávu pro policii o svém pacientovi pouze v případě, že s tím tento pacient souhlasí nebo si to vyžádá od toho lékaře. Neexistuje jiná situace,“ potvrdil ještě Horáček. Závěrem zkonstatoval, že žádný pacient nebyl v národním ústavu nikdy léčen za jiným účelem, než aby byl léčen a bylo mu pomoženo. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Útok na Miloše Zemana: Neuvěřitelná věc. Podívejte

12:42 Útok na Miloše Zemana: Neuvěřitelná věc. Podívejte

Světlo světa spatřila petice, ve které občané žádají vystěhování Miloše Zemana z Pražského hradu. Po…