Horáček na Hrad? Uvnitř ČSSD panuje rozkol

04.11.2016 16:17

Poslanec Jan Chvojka (ČSSD) se vyjádřil proti kandidátovi Michalu Horáčkovi. A to nejprve v pořadu Události, komentáře ČT, ale pak i na svém facebookovém profilu. V diskusi se však připojil i jiný sociálnědemokratický poslanec, Ladislav Šincl, a ten měl jiný názor.

Horáček na Hrad? Uvnitř ČSSD panuje rozkol
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jan Chvojka, ČSSD

„Takřka současně s ohlášením kandidatury se však ozvaly první hlasy, ze kterých vyplývá, kdo Michala Horáčka nejspíše volit nebude. V případné Horáčkově finálové konfrontaci se současným prezidentem by Miloše Zemana podpořil například místopředseda poslaneckého klubu ČSSD Jan Chvojka a spolu s ním i celá nejsilnější parlamentní strana,“ píše se na Chvojkově facebookovém profilu.

V Událostech, komentářích pak byl Chvojka důraznější. „ČSSD určitě nebude podporovat pana kolegu Horáčka,“ řekl.

V diskusi pod příspěvkem pak uvedl, že mluvil za sebe. „Kdyby to tak bylo, tak si jsem jistý, že pana Horáčka podporovat nebudeme,“ zopakoval však. Zároveň dodal, že Horáček dle jeho názoru nemá šanci.

Jiného názoru je však Chvojkův stranický kolega Ladislav Šincl. „I když jsem členem ČSSD, tak M. Zemana v případě jeho další kandidatury volit nebudu. Je to starý muž (72 let), který by si měl už odpočinout, užívat prezidenského důchodu a přenechat tento úřad někomu mladšímu, který bude národ sjednocovat a ne rozdělovat. Třeba panu Horáčkovi, proč ne,“ zaujal stanovisko Šincl.

Celý příspěvek Jana Chvojky na facebookovém profilu:

Takřka současně s ohlášením kandidatury se však ozvaly první hlasy, ze kterých vyplývá, kdo Michala Horáčka nejspíše volit nebude. V případné Horáčkově finálové konfrontaci se současným prezidentem by Miloše Zemana podpořil například místopředseda poslaneckého klubu ČSSD Jan Chvojka a spolu s ním i celá nejsilnější parlamentní strana. „ČSSD určitě nebude podporovat pana kolegu Horáčka,“ podotkl Jan Chvojka v Událostech, komentářích.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

Ing. Patrik Nacher byl položen dotaz

Jak se vám se Svobodou jedná?

Zdá se, že má problém se s ostatními dohodnout. Za mě je to strašně arogantní člověk, osobně ho sice neznám, ale když ho vidím, tak na mě působí jak červený hadr na býka

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Havel tu chybí, míní Stanislav Křeček. Ale ne tak, jak by se to kavárně líbilo

20:25 Havel tu chybí, míní Stanislav Křeček. Ale ne tak, jak by se to kavárně líbilo

Dnes by se dožil 86 let Václav Havel. Jak v kontextu dnešní situace chápat jeho odkaz? zeptaly se PL…