Horko kolem Marka Bendy. O střet zájmů prý nejde, podívejte ale sami, čím se živí jeho asistent

06.02.2019 17:49 | Zprávy
autor: rak

Server Česká justice přišel se zjištěním, že pro Exekutorskou komoru pracuje firma, jejímž vlastníkem je Alan Hopp, jeden z poslaneckých asistentů poslance a předsedy ústavně-právního výboru Poslanecké sněmovny Marka Bendy. Ani poslanec Benda, ani prezident Exekutorské komory Vladimír Plášil však ve spolupráci s Hoppem střet zájmů nevidí.

Horko kolem Marka Bendy. O střet zájmů prý nejde, podívejte ale sami, čím se živí jeho asistent
Foto: Hans Štembera
Popisek: Marek Benda

Pro Exekutorskou komoru pracuje firma, jejímž vlastníkem je jeden z poslaneckých asistentů poslance a předsedy ústavně-právního výboru Poslanecké sněmovny Marka Bendy (ODS), Alan Hopp, vyplývá z informací, které přinesla Česká justice. Hoppovu firmu Extend s.r.o najalo na základě výběrového řízení ještě předchozí vedení EK za účelem prosazování zájmů komory. Podle prezidenta komory Vladimíra Plášila již možný střet zájmů posuzoval legislativní útvar EK, ten ve smlouvě s firmou porušení zákonů neshledal.

Marek Benda se již dříve ohledně této spolupráce vyjádřil, že s Hoppem jej pojí dlouholetá známost a celou věc považuje za důsledek boje mezi jednotlivými skupinami exekutorů. „Je to bitva uvnitř EK. S Alanem spolupracuji 25 let, dělá pro mne jen komunikaci na sítích. S komorami se stýkám sám,“ uvedl Benda pro Českou justici.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Pokolikáte už tu byl pokus odvolat šéfku EK?

Ne že bych s ní sympatizoval, ale buď by bylo na místě pro její odvolání získat nejprve větší podporu anebo se zabývat něčím podstatným, co lze změnit, nemyslíte?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Fajn strejda.“ Jurečka šokoval přirovnáním Turka

18:42 „Fajn strejda.“ Jurečka šokoval přirovnáním Turka

Marian Jurečka se dal do srovnávání politických osobností a míní, že za své působení v politice nepo…