Hospodářská komora vítá většinu změn daní, které navrhuje ministerstvo

19.03.2014 22:45

Hospodářská komora souhlasí s většinou předložených návrhů na změnu daní, které ve středu prezentovalo Ministerstvo financí. Svaz dopravy a průmyslu (SP) sice obecně některé návrhy podporuje, ale celkově chce ještě o plánovaných změnách s ministerstvem detailně jednat. Celkově oba svazy vítají především opatření proti daňovým únikům.

Hospodářská komora vítá většinu změn daní, které navrhuje ministerstvo
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr financí Sobotkovy vlády Andrej Babiš
reklama

„Souhlasíme především se záměrem zlepšit efektivitu výběru daní a cel a zamezit daňovým únikům. Vyjadřujeme však obavu, aby opatření, jako je například rozšíření institutu nespolehlivého plátce DPH, opět nevyvolala další náklady a zvýšenou administrativní zátěž pro podnikatele," uvedla Hospodářská komora (HK). Zároveň je ale komora pro zachování výdajových paušálů. Zrušení plánovaného vzniku jednoho inkasního místa podporuje.

„Některé záměry sice lze obecně podpořit, ale předpokládáme další komunikaci a spolupráci. Některé zmíněné návrhy mohou být a asi i budou spornější. Řešení je v současné chvíli na diskuzi, kterou doufáme, že s námi a dalšími dotčenými subjekty ministerstvo povede," uvedl mluvčí SP Milan Mostýn.

Určitě lze podle něj uvítat záměry, jako je odstranění nejasností v daňových zákonech, které se často objevily v souvislosti se změnami předloženými v souvislosti s rekodifikací soukromého práva. Rovněž je dobré odstranit některé zátěže, jako je nadbytečná povinnost podávat daňové přiznání z důvodu uplatnění sedmiprocentního solidárního zvýšení daně.

„Definitivní stanovisko ke všem dílčím návrhům v této fázi, kdy neznáme přesné znění návrhů a kdy se na tom pracuje, dávat nebudeme," uvedl Mostýn. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: pan, čtk
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Schillerová vám sebere peníze na rohlíky, rozčiloval se Vystrčil v Partii. Jsme podle něj hrdý národ, který se nemusí bát Číny

12:18 Schillerová vám sebere peníze na rohlíky, rozčiloval se Vystrčil v Partii. Jsme podle něj hrdý národ, který se nemusí bát Číny

V nedělní Partii televize Prima se utkali předseda Sněmovny Radek Vondráček (ANO) a předseda Senátu …