Hovado katolický... Hermanův pracovník, který označil Zemana za dementního opilce, se dočkal tvrdé odplaty

25.07.2017 10:44

Významný úředník z Ministerstva kultury označil prezidenta Zemana za „dementního opilce. Na twitteru to napsal Petr Kukal, který vede oficiální ministerský twitterový účet. Netrvalo dlouho a za svůj ostrý výlev to ještě ostřeji schytal. „Katolický hovado, karikatura následovníků Ježíše,“ napsal na sociální síti analytik a komentátor Štěpán Kotrba.

Hovado katolický... Hermanův pracovník, který označil Zemana za dementního opilce, se dočkal tvrdé odplaty
Foto: Ministerstvo kultury
Popisek: Ministerstvo kultury
reklama

„Žádného ‚pana prezidenta‘ nemáme, Jiří. Jen dementního opilce,“ napsal si Petr Kukal na svůj twitterový účet. Reagoval tak na příspěvek hradního mluvčího Jiřího Ovčáčka, který sdílel snímky z rozhovoru prezidenta pro Český rozhlas a doprovodil je textem: „Z dnešního živého vysílání ČRo - Radiožurnál z Lán. Uvnitř článku zvukový záznam rozhovoru s panem prezidentem“.

Vulgární příspěvek úředníka Daniela Hermana se začal rychle šířit po internetu. Po svém se s ním vypořádal například komentátor a politický analytik Štěpán Kotrba. Kukalovi ocitoval Bibli a slova o tom, že pohrdání člověkem je zločin.

Anketa

Líbí se vám letní program České televize?

3%
97%
hlasovalo: 6626 lidí

„Toto je reakce zaměstnance ministerstva kultury. Hovada katolickýho. Je smutné, když je potřeba těmto karikaturám následovníků Ježíše z Nazaretu připomínat i po dvou tisících letech jeho slova,“ napsal Štěpán Kotrba a dále citoval z Bible následující pasáž.

„V Desateru stojí psáno: Nezabiješ. Proto kdo zabil, musí před soud. Ale já vám říkám, že bude souzen každý, kdo se hněvá na svého bližního. Pohrdání člověkem je zločin, a kdo svolává na druhého Boží trest, sám mu propadne,“ ocitoval slova z Matoušova evangelia.

Celý příspěvek Petra Kukala na Twitteru:

Komentář Štěpána Kotrby na Facebooku:

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Radim Panenka
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Babiš řádil, jako ještě nikdy: Někdo se mi stále posmívá. Všichni volali PES, PES. Techte Mechtle, lidi z Chorvatska. Nepříšli s čísly

21:37 Babiš řádil, jako ještě nikdy: Někdo se mi stále posmívá. Všichni volali PES, PES. Techte Mechtle, lidi z Chorvatska. Nepříšli s čísly

Premiér Andrej Babiš (ANO) dnes předstoupil před Sněmovnu, aby pohovořil o nouzovém stavu a požádal …