Hrách, s nímž měl Besser firmu, byl odsouzen dvakrát

06.12.2011 7:59

Podnikatel Pavel Hrách, s nímž měl ministr kultury Jiří Besser firmu Comoros Group v USA s milionovou investicí do bytu na Floridě, byl odsouzen nejen za uplácení ve státní správě. Už v roce 2008, rok před nákupem bytu v USA, soud Hrácha pravomocně potrestal za to, že okradl firmu, pro kterou dříve pracoval.

Hrách, s nímž měl Besser firmu, byl odsouzen dvakrát
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří Besser
reklama

"Byl odsouzen k peněžitému trestu ve výměře 100.000 korun," řekla serveru Aktuálně.cz mluvčí Městského soudu v Praze Martina Lhotáková.

O Besserově spolupráci s Hráchem minulý týden informovala média. Mimo jiné psala, že Besserův společník ve firmě Comoros Group Hrách byl před měsícem odsouzen za korupci. Hrách uplácel manažerku České konsolidační agentury Radku Kafkovou, pražský městský soud mu za to uložil podmíněný trest. Besser svou účast ve společnosti vlastnící nemovitost na Floridě neuvedl v majetkovém přiznání.

Ministr kultury v pondělí uvedl, že se účastí ve firmě spoluvlastněné odsouzeným podnikatelem nedopustil korupčního chování. Pokud někdo předloží důkazy, je ochoten odstoupit po předložení zákona o vyrovnání s církvemi. 

Nebyl jsem odsouzen, brání se Hrách

Kvůli prvnímu trestu za okradení firmy podle serveru letos v listopadu odvolací soud přitvrdil Hráchovi rozsudek za úplatky při obchodování s pohledávkami ze státní konsolidační agentury. Sám podnikatel se ale brání. Deníku Aha! řekl: "Já jsem ještě nedostal rozsudek, takže o mně sice všude říkají, že jsem korupčník a že mě pravomocně odsoudili, ale já v trestním rejstříku nemám ani čárku. Navíc je to pět let stará kauza."

Podle serveru pátrání po Hráchově podnikatelské minulosti ukazuje, že "mohl mít v době nákupu inkriminovaného bytu na Floridě k dispozici peníze získané za korupční manipulace s pohledávkami". "Naprosto nelze vyloučit, že Ing. Hrách svou 'provizi' za podíl za působení do nitra České konsodlidační agentury... získal a podržel si. Naopak je to docela pravděpodobné," uvedla Lhotáková.

Čtěte:

Jirka mi chtěl jen pomoct, zastává se Bessera podnikatel Hrách

Besser bude vysvětlovat kontakty na odsouzeného podnikatele

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: par, čtk

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Dávky a Romové: Šlachta velmi přitvrdil

11:24 Dávky a Romové: Šlachta velmi přitvrdil

Hnutí Přísaha v průzkumech stále posiluje a Robert Šlachta začíná dostávat prostor v médiích, aby uk…