Hrad se dál opevňuje, napsal server. Ovčáček se hned kousavě ozval

30.08.2017 17:42 | Zprávy
autor: mp

Server Aktuálně.cz napsal, že na Pražském hradě přibyly kamery, které lépe rozeznají lidský obličej a umějí upozornit na podezřelé chování. Podle autorů článku to zřejmě znamená, že se Hrad dál opevňuje. Když si to přečetl prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček, přičinil poznámku o miliardáři Zdeňku Bakalovi, kterému server patří, a o České televizi.

Hrad se dál opevňuje, napsal server. Ovčáček se hned kousavě ozval
Foto: Hans Štembera
Popisek: Brána na 1. nádvoří Pražského hradu

„Na Hradě momentálně probíhá modernizace kamer. Ty už nebudou pouze zaznamenávat obraz a zvuk, ale dokážou rozpoznat i obličej nebo podezřelé chování jednotlivých návštěvníků. Software například spočítá, jestli nějaký člověk často obchází u nějakého hlídaného objektu, a upozorní na to,“ píše server.

Modernizace bude zaplacena z peněz, které Hrad obdržel na zvýšení bezpečnosti po incidentu s červenými trenýrkami, které zavlály nad Hradem místo prezidentské standarty. Postarala se o to skupina Ztohoven. Policie a hradní stráž by měly získat také nástroje na práci s obrazovým materiálem.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Nelegální migrace

To, že je třeba najít řešení, to neříkáte nic nového, naopak, to slyšíme od vás politiků už několik let. Ale jaké tedy navrhujete řešení a proč to ještě nikdo nedokázal vyřešit? Třeba ANO má přeci své zástupce všude, včetně Bruselu, tak proč jste s něčím konkrétním nepřišli?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Co přehlédli ti, kteří se bijí za Pavla proti Macinkovi

4:46 Co přehlédli ti, kteří se bijí za Pavla proti Macinkovi

Konverzace Petra Macinky s Petrem Kolářem, kterou prezident Petr Pavel dramaticky zveřejnil, působí …