Hradní dopravou zdarma? Novináři vytáhli na Mynáře nový problém

27.02.2023 15:52 | Kauza

Končící kancléř Vratislav Mynář má další problém, na který upozornil server Seznam Zprávy. Ukázalo se, že hradní náklaďák mu dovážel do Osvětiman borovice. Dodavatel stromů pak získal zakázku v Lánech, doklady za dopravu stromů Mynář nepředložil.

Hradní dopravou zdarma? Novináři vytáhli na Mynáře nový problém
Foto: Repro Youtube
Popisek: Kancléř prezidenta Vratislav Mynář

Mynář v Osvětimanech, kde žije, staví nový dům s výhledem na tamní skiareál, který je rovněž jeho. Před nedávnem se řešil problém, že si vypůjčil z majetku Pražského hradu party stan a nechal si jej dovézt do Osvětiman hradní dopravou. Nyní Seznam Zprávy přinesly další zprávu ohledně využití hradních služeb ze strany kancléře Mynáře – hradní náklaďák mu do Osvětiman dovážel stromky, celkem při tom najezdil 1819 kilometrů. A podle někdejšího ředitele hradní správy za tuto dopravu Mynář neplatil.

Anketa

Je dobře, že ANO a SPD chtějí ve Sněmovně obstruovat kvůli snížení valorizace důchodů?

96%
2%
hlasovalo: 31477 lidí
Stromky, které do Osvětiman putovaly, byly ze soukromé společnosti Školky - Montanto z Přerova nad Labem. Krátce poté, co odešla výsadba Mynářovi do Osvětiman, pak společnost získala veřejnou zakázku na dodání 286 tisíc stromků za 3,1 milionu Lesní správě Lány. Majitelé společnosti se však brání, že jde o náhodu. Borovice pro Mynáře prý byly standardně ze strany kancléře uhrazeny.

Kancléř se Seznam Zprávám odmítl vyjádřit. „Seznam? To nic,“ řekl pouze. Dotazy ohledně cest z Prahy na Moravu, kterých mělo být sedm – a které jsou zapsány v knize jízd, tak zůstaly nezodpovězeny. Co však uhrazeno podle všeho nebylo, je právě zmiňovaná doprava.

Tehdejší ředitel Správy Pražského hradu Ivo Velíšek uvedl, že za dopravu dřeviny do Osvětiman nebylo placeno. „Žádné faktury na tuto přepravu vystaveny nebyly. Mně dal zřizovatel pokyn a já ho splnil,“ uvedl Velíšek. 

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

Z jakých čísel při svých odhdech vycházíte?

Podle odhadů exministryně financí a šéfky poslanců hnutí ANO Aleny Schillerové si příští rok čtyřčlenná rodina připlatí kvůli vyšším daním 100 tisíc korun. Ptám se, protože každý tvrdí něco jiného, určitě na tom nezbohatneme, ale jak jste dospěla k čísu právě 100 000?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený příspěvek

!!!!!, Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré DiskuseOlaf Palme , 27.02.2023 16:29:31
Budou se řešit borovice, aby se nemusel řešit rotoped Hnuse Fialovýho! Mimochodem, zneužívání (rozkrádání) státních pohonných hmot má na triku Myrka Němcová! Ale to manipulativní Seznam nikdy nezajímalo.

| 5 | 0

Další články z rubriky

Rusofilové ve střední Evropě... Velký průzkum zjistil hodně drsná čísla

20:04 Rusofilové ve střední Evropě... Velký průzkum zjistil hodně drsná čísla

Slovensko je podle obsáhlého mezinárodního průzkumu slovenského think-tanku Globsec nejvíce nakloněn…