Hradní mluvčí Ovčáček diskutoval s kavárníky, ale už nemůže. Facebook mu zablokoval profil

18.10.2015 14:11

Prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček, který je velmi aktivní na Twitteru, se dnes opět rozzlobil na pražskou kavárnu. Prý mu totiž po jeho sobotních kritických výrocích vyřadila z provozu profil na další sociální síti, a to na Facebooku.

Hradní mluvčí Ovčáček diskutoval s kavárníky, ale už nemůže. Facebook mu zablokoval profil
Foto: Hans Štembera
Popisek: Mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček
reklama

Anketa

Vadí vám, že v Česku vystupují Alexandrovci?

6%
94%
hlasovalo: 12725 lidí

Své tvrzení Ovčáček následně podložil přiloženou fotografií, na které ho správci Facebooku žádají o to, aby zadal správně celé své jméno s tím, že pokud mu jeho jméno správce sítě neschválí, nebude se smět vrátit ke svému účtu. Mluvčí prezidenta tedy útok na svůj profil pravděpodobně vnímá jako odplatu za jeho včerejší debatu na Facebooku, ve které prezidenta hájil.

Kromě toho si Ovčáček na Twitteru neodpustil výrok na adresu pražských demonstrantů na podporu uprchlíků. „F. Peroutka byl proti přijímání uprchlíků. Řečník pražské demonstrace na podporu uprchlíků se dnes zaštiťoval právě F. Peroutkou...,“ napsal včera totiž Ovčáček na Twitteru. Příspěvek se nicméně dočkal některých nehezkých komentářů, ve kterých lidé Ovčáčka obviňovali ze zapomnění z opilosti a podobných věcí.

Sarkasmus kvůli rozhodnutí soudu

Už v pátek reagoval mluvčí prezidenta k vyjádření soudu ohledně žaloby na skupinu performerů Ztohoven, kteří v září nad Hradem vyvěsili červené trenýrky na projev protestu proti údajné Zemanově proruské politice. Soudkyně se totiž rozhodla tento čin potrestat s tím, že nebyla exaktně stanovena výše škody, která měla vzniknout poškozením střešní krytiny, a že navíc nebyly žádné důkazy o tom, že byla střecha poškozena právě aktivisty Ztohoven.

„Pan prezident obdivuje rychlost, s jakou soudkyně rozhodla. A věří, že se na střechu Hradu byla podívat,“ stálo v pátečním ironickém prohlášení.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jzd
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Uprchlíci zůstanou u nás, nebudeme je moci ani zavřít. Zmizí v ghettu! Publicista odhalil „špeky“ v bruselském plánu

16:57 Uprchlíci zůstanou u nás, nebudeme je moci ani zavřít. Zmizí v ghettu! Publicista odhalil „špeky“ v bruselském plánu

Komentátor Marian Kechlibar pečlivě prostudoval nový návrh Evropské unie o „povinné solidaritě“ s up…