Hrál u něj na kytaru a chodí Na Dolňák. Ministr Bendl grilován za kamaráda

06.08.2012 8:06

Ministr zemědělství Petr Bendl (ODS) se před časem odstěhoval do Dolního Bezděkova poblíž Kladna. Prý by si rád na vedlejší statek pořídil koně. Deník Právo ale zjistil, že nejen koně bude mít Bendl poblíž. Nedaleko totiž pobývá jeho známý, úspěšný podnikatel a komunální politik Vladimír Dráb.

Hrál u něj na kytaru a chodí Na Dolňák. Ministr Bendl grilován za kamaráda
Foto: Hans Štembera
Popisek: Petr Bendl
reklama

Dráb je jako podnikatel spojen s několika společnostmi, zvlášť s kladenskou firmou ČNES dopravní stavby. V minulosti byl jejím generálním ředitelem, nyní působí ve funkci předsedy předsednictva. Veřejné zakázky jsou hlavním zdrojem firmy. A jen za dobu Bendlova působení na pozici hejtmana Středočeského kraje dostala ČNES od kraje zakázky za více než půl miliardy korun.

Právo dodává, že kraj svěřoval této společnosti zakázky i po Bendlově odchodu, kdy jej na postu hejtmana vystřídal David Rath. Vedení kraje nemá k zakázkám žádné výhrady. "Středočeskému kraji není známo, že by jakýkoli forenzní audit konstatoval předražení či nekvalitu práce ČNES," řekl mluvčí kraje Milan Smutný.

Bendl: Občas se potkáme v hospůdce

Deníku se podařilo na internetu dohledat i pozvánku na koncert z roku 2007, na níž se mezi vystupujícími objevilo spojení "Petr Bendl & ČNES Band". Amatérský kytarista Bendl známost s Drábem nepopírá. "Přirozeně z logiky věci znám spoustu podnikatelů z Kladenska a Středočeského kraje a znám řadu let dobře i pana Drába," sdělil Právu prostřednictvím SMS.

"Občas se normálně potkáme ve společnosti řady dalších lidí, žádná uzavřená společnost, nic tajného, v hospůdce Na Dolňáku (v Dolním Bezděkově)," popsal Bendl svůj vztah s podnikatelem.

Bendl odmítl, že by se kdy angažoval coby hejtman ve prospěch Drába nebo ČNES. "Města, obce i kraje patří k největším investorům v ČR, a tak je normální, že se středočeské firmy ucházejí o zakázky především ve své blízkosti, neboť tam dokážou nabídnout své nejlepší ceny. Neumím žít ve vzduchoprázdnu, ale své pracovní a osobní věci se snažím maximálně oddělovat a nikoho nijak nezvýhodňovat," napsal Bendl.

Farma s koňmi

Právo uvádí další zajímavou okolnost. Statek, na němž by Bendl rád choval koně, patří z poloviny Ivanu Faltovi, který svým podílem na nemovitostech kryje dvoumilionovou půjčku, kterou loni dostal právě od braškovského starosty Drába, peníze mu má splatit do konce příštího roku.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: adr
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Václav Vlk, signatář Charty: O Babišovi si můžete myslet, co chcete. Ale představte si, že by koronu měli řešit Fiala s Kalouskem...

15:58 Václav Vlk, signatář Charty: O Babišovi si můžete myslet, co chcete. Ale představte si, že by koronu měli řešit Fiala s Kalouskem...

Signatář Charty 77 Václav Vlk má za to, že řada lidí sice nemusí milovat Andreje Babiše (ANO), ale v…